Ayşe teyzeye selden iki fotoğraf kaldı

Selde yaşanan dramlar içinde Ayşe teyzenin acısı yürekleri burktu. Eşini geçen yıl kaybeden ve oğlunu da 10 yıl önce şehit veren Ayşe Şentürk'ün evi de Silivri'deki selde hasar gördü.

11.09.2009 - 18:32

İstanbul'daki sel binlerce vatandaşın canını yaktı. Bunların içinde biri vardı ki onun durumu yürekleri burktu. Kocasını geçen yıl akciğer kanserinden kaybeden, 10 yıl önce de oğlunu şehit veren Ayşe Şentürk, selle birlikte bir darbe daha aldı.

Bir komuşunun evinde kalan Ayşe teyzeyle, NTV Muhabiri Sena Kiper konuştu:

"Hiçbir şeyimiz olmadan Bulgaristan'ı terk ettik. Buraya geldikten 4 sene sonra oğlum askere gitti. Türk toplumuna asker yapacağım diye şerefle askere gönderdim onu. Bulgaristan'a kızımı ve torunlarımı görmeye giderken haberi geldi ve geri döndüm. Yaralanmış dediler ve beni götürdüler...

Askere gidince oğlum burada ev istedi. Silivri'de yaptık evi. Oğlum askerden dönünce taşınacaktık; onun eviydi. Oğlumun evimden çıkmam. Bir çekyatım da olsa buradan çıkmam. Bana zor gelen, onun eşyalarını çamurdan çıkarırken bayrağı elime geçti. Seni koruyamadım dedim..

Selden sonra askerler geldi. Beni evden çıkardılar ve her şeyi topladılar. Hatıra olarak kocamın ve oğlumun resmi ile oğlumun bayrağı kaldı; başka bir şey yok. Beni yaralayan oğlumun başka hatırasının kalmayışı oldu; çok üzüldüm.

Oğlumuzu kaybettik, öldük mü; hayır ölmedik. Onun gelen maaşı ile yaşadık ve idare ettik ama şimdi sıfıra düştük. Bulgaristan'dan kimsesiz geldik, yaşım 63 ve bu saatten sonra ne çalışabilir ne de ev yapabilirim. Bir ev kaldı hatıra olarak. Oğlumun bayrağına sarılıp yatabilirim.

NE İSTİYOR!
Selden sonra komutan geldi ve 'bayramda oğlumun yanına gitmek istiyorum' dedim. Komutan sağolsun 'biz seni götürür-getiririz' dedi. Bayramlarda ve anneler gününde beni yalnız bırakmıyor. Sıkıldığım zaman jandarmaya gider, çaylarını içer geri dönerim. Onlar geldi mi evladım gelmiş gibi oluyor.

Evimi bırakmayacağıım, bir parça ekmek de bulsam oturur yerim. Oğlum bana evinden çıkma dedi.

Ayşe teyzenin dramı

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...