İlişkili Haberler

İstanbul Çekmeköy'de, belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu'nun tutuksuz yargılandığı davada, mağdur Terzi'nin yaralanmasına ilişkin Adli Tıp Kurumu'ndan istenen rapor mahkemeye ulaştı.

Raporda, darp sonucu yumuşak doku travması ve akut stres bozukluğuna neden olan yaralanmanın, kişinin yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olduğu belirtildi.

Mağdurun vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı aktarılan raporda, yüz sınırları içerisinde cilt bütünlüğünü bozan travmatik lezyon tarif edilmediğinden yüzde sabit iz tayinine mahal olmadığı kaydedildi.

Raporda, darp neticesinde mağdurda organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde herhangi bir anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tespit edilemediğine oy birliğiyle karar verildiği dile getirildi.

Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi, Ayşegül Terzi'nin dosyadaki tüm tıbbi evraklarının Adli Tıp Kurumuna gönderilerek, meydana gelen olay nedeniyle yaralanmasının TCK'nın 86. ve 87. maddelerindeki "kasten yaralama" suçu kapsamında değerlendirilerek rapor hazırlanmasının istenmesine karar vermişti.

Yargılamanın yapıldığı Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen raporda, mağdur Ayşegül Terzi'nin darp olayı sonrasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinden verilen tıbbi evrakları ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından hazırlanan uzman heyet raporunun incelendiği belirtildi.

AYŞEGÜL TERZİ TAHLİYE KARARINI BÖYLE YORUMLAMIŞTI