Aysel: Üçüncülüğü elimizden alamazlar

Ermenistan, Azerbaycan’ın Aysel ve Arash ikilisiyle üçüncü olduğu Eurovision Şarkı Yarışması’na itiraz etti. Aysel Teymurzade hem Eurovision'u, hem de Ermenistan'ın tavrını NTV’ye değerlendirdi.

22.05.2009 - 03:33

Aysel: Üçüncülüğü elimizden alamazlar

Eurovision Şarkı Yarışması bitti, ancak Azerbaycan ile Ermenistan arasında SMS krizi yaşanıyor. Ermenistan, şarkıları esnasında Azeri televizyonunun ekrandaki SMS numarasının üzerini kapattığı iddiasıyla, Eurovision komitesine başvurudu.

Azerbaycan’ın üçünlüğünün geri alınması ve dördüncü olan Hadise'nin de üçüncülüğe yükselmesi gündemde.

Arash ile birlikte Azerbaycan adına yarışan Aysel, bu gelişmeyi ve Eurovision hakkındaki düşüncelerini Canlı Gaste’ye anlattı. Canlı yayında bağlandığı programda, böyle bir başarıyı beklediklerini söyleyen Aysel, "Elbetteki emin değildik ama ilk 3'te olmayı çok istiyorduk. Bu yarışma bizim için çok iyi geçti" dedi.

Hadise’nin başarısına da çok sevindiklerini belirten Aysel, "Hadise ile teperlerde olduğumuz için çok seviniyorum" dedi ve, "Azerbaycan’da çok güzel karşılandık. Üçüncülük için herkes bizi tebrik etti" diye konuştu.

Aysel, Ermenistan’ın şikayetiyle ilgili olarak da, "Bu meseleden benim haberim yoktu ama kiç kimse üçüncülüğü elimizden alamaz" ifadesini kullandı.

Sempatik ve sıcak tavırlarıyla dikkat çeken Aysel, "Türkiye’ye gelmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Çok isterim. Konser vermek istiyorum. Türk halkını çok seviyorum. Henüz belli değil ama böyle bir şey olursa ilk size haber vereceğim" dedi.

Aysel Teymurzade, son olarak sevenlerine selam yolladı ve yaklaşık 10 gün sonra Türkiye'de olacağını da müjdeledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...