Aysun Kaptan: Ülkemi çok özledim!

Üç ay sonra korsanların serbest bıraktığı Türk gemisinin 4. Kaptanı Aysun Akbay, ailesini telefonla arayarak “Türkiye’yi çok özledim. Kavuşmak için gün sayıyorum” dedi.

Anadolu Ajansı 06.10.2009 - 11:03

Aysun Kaptan: Ülkemi çok özledim!

Aden Körfezi'nde korsanlarca 8 Temmuz tarihinde kaçırılmasının ardından sağlanan anlaşma ile dün serbest bırakılan Horizon-1 gemisinde 4. Kaptan Aysun Akbay'ın babası Özcan Akbay, kızlarından bekledikleri telefonun gece saatlerinde geldiğini, Aysun'un sevinçli bir şekilde konuşarak, 'Türkiye'yi çok özlediğini' söylediğini aktardı.

Aysun Akbay'la yaklaşık 7 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptıklarını ifade eden Akbay, görüşmeyle ilgili şunları anlattı: ''Aysun, personelin tamamının, gemiye refakat ve koruma sağlayan TCG Gediz (F-495) firkateynine alındığını, herkesin, tüm personelin sağlık durumunun iyi olduğunu, Horizon 1'in de bomba olasılığı göz önünde bulundurularak arandığını söyledi. Sevinçliymiş herkes. Bir an önce Türkiye'ye dönmeyi bekliyorlarmış. 'gün sayıyorum kavuşmak için' dedi. Ben de gelecekleri tarihin belli olmasının ardından onu İstanbul'da karşılayacağımızı söyledim, ona da sevindi. 10 günü bulurmuş Türkiye'ye dönmeleri. Aradığında geminin yakıt ikmalini beklediğini, ardından Ürdün'e hareket edeceklerini söyledi.''

Akbay, kızıyla çok detaylı konuşamadıklarını, ancak herkesin iyi olduğunu öğrendikleri için mutluluk duyduklarını, anne Şerife Akbay'ın da kısa bir süre kızıyla konuşma şansı yakaladığını sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...