Aytaç Durak'a üzülenler ve sevinenler

Aytaç Durak'ın görevden alınmasını CHP lideri Baykal Deniz Feneri davasını ve Zahit Akman'ı örnek göstererek eleştirdi. AK Parti'li Ömer Çelik ise, "Adana Büyükşehir Belediyesinin nasıl bir vahim kişilik tarafından yönetildiği ortaya çıkmıştır" dedi.

28.03.2010 - 16:34

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından görevden alınması iktidar ve muhalefeti karşı karşıya getirdi.

Durak'ın görevden alınmasına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan tepki geldi.

Deniz Feneri soruşturmasını örnek gösteren Baykal, hükümeti çifte standart uygulamakla eleştirdi.

Partisinin Bursa kongresinde konuşan Deniz Baykal, hükümetin eski RTÜK Başkanı Zahit Akman'ı koruduğunu ancak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nı görevden aldığını söyledi. Baykal "Hükümet adana'yı görüyor ama burnunun dibindekini görmüyor" dedi.

Hükümet kanadından ise açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik'ten geldi.

Yazılı bir açıklama yapan Çelik, görevden alınan Aytaç Durak'ın ''iddiaların ortaya dökülmesinden bugüne kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümet, AK Parti ve şahsı hakkında yaptığı açıklamaların hiçbir değerinin bulunmadığını '' bunların ''yalan ve geçersiz'' olduğunu bildirdi.

Aytaç Durak'ın gereken karşılığı siyaset ve hukuk zeminlerinde göreceğini vurgulayan Çelik, şu ifadeleri kullandı:

''Şahsımla ilgili yalan açıklamaları ekibi, bazı bürokratları ve bazı aile üyeleri ile beraber organize biçiminde giriştiği tertipler duvara çarpacaktır.

Durak, hak ettiği karşılığı siyasi ve hukuki zeminlerde alacaktır. Aytaç Durak adlı şahsın açıklamalarının tek yararı, Adana Büyükşehir Belediyesinin nasıl bir vahim kişilik tarafından yönetildiğinin göstermesidir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...