Tunceli'de çatışma ortasında vurulup ölen Ayten Günhan toprağa verildi

Tunceli'de önceki gün PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen, polis Murat Savaş Kale'nin şehit olduğu, 2 teröristin öldüğü saldırıda, çatışma arasında kalıp ağır yaralanan ve dün hastanede yaşamını yitiren 26 yaşındaki Ayten Günhan bugün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Haberler - DHA 06.09.2015 - 15:46

Tunceli'de çatışma ortasında vurulup ölen Ayten Günhan toprağa verildi
Ayten Günhan
Ayten Günhan

Tunceli'de önceki gün saat 11.20 sıralarında Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi'ne saldıran PKK'lılara, güvenlik güçleri anında karşılık verdi. Yüzlerce kişinin korku filmi gibi izlediği çatışmada, polis 30 yaşındaki Murat Savaş Kale ile çatışmanın ortasında kalan Ayten Günhan ağır yaralandı.

Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan polis Murat Savaş Kale şehit oldu, 1 PKK'lının ölü ele geçti, yaralı yakalanan 1 PKK'lı da hastanede öldü.  
 
Çatışma ortasında kalan ve ağır yaralanan Ayten Gülhan da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi. 
 
ESNAF KEPENK KAPATTI 
 
Bekar olan, özel bir şirkette çalışan ve polis merkezi yakınlarındaki bir markete alışverişe gittiği sırada iki ateş arasında kalarak yaşamını yitiren Ayten Günhan için bugün Tunceli Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi. Ayten Günhan'ın ölümü nedeniyle Tunceli'de esnaf bugün kepenk kapattı.  
 
Törende Ayten Günhan'ın yakınları zorlukla ayakta durabilirken, bazıları tabuta sarılıp gözyaşları döktü. Tören sırasında Ayten Günhan'ın halası Sakine Ertuğrul yaşananlara tepki göstererek, "Yıllarca oy için oyaladılar bizi. Anneler ağlamasın. Polis anneleri de ağlamasın. Asker anneleri de ağlamasın" diye konuştu. 
 
Cenaze törenine katılan HDP Tunceli Milletvekili Edibe Şahin ise, "Ayten bu olayda bütün kadınların sesi oldu ve yüksek sesle 'savaşa hayır' diye bağırdı. İşte bu ses 'deki bütün kadınların savaşa karşı olan sesidir. Biz kadınlar artık morg ve mezarlık etrafında dolaşmak istemiyoruz" dedi. 
 
Ayten Günhan, cemevindeki törenin ardından Tunceli merkeze bağlı Milli Köyü'de gözyaşları arasında toprağa veridi. 

Sayfa Yükleniyor...