Ayvalık'ta corona vakaları olan evlere 'ziyarete kapalı' yazısı

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusuna, Ayvalık'ta corona virüs vakası görülen konutların kapılarına ''Bu konut görüşme ve ziyarete kapalıdır'' notu asılmaya başlandı.

DHA 18.12.2020 - 11:54

Ayvalık'ta corona vakaları olan evlere 'ziyarete kapalı' yazısı

Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu, artan corona virüs vakalarının önüne geçebilmek için ev ziyaretlerini yasakladı. Ardından da Ayvalık’ta pozitif ve temaslı olanların evlerinin kapısına ''Bu konut görüşmeye ve ziyarete kapalıdır'' notu asılmaya başlandı.

GÜNDE YAKLAŞIK 200 EV DENETLENİYOR

Ayvalık Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin bir hafta önce başlattıkları uygulama ile corona virüs testi pozitif olan kişilerin rahatsız edilmemesi amaçlanıyor. Ayvalık’da aralarında bekçilerin de yer aldığı 168 kişilik emniyet ile sağlık görevlilerinden oluşan ekip, günde yaklaşık 200 evi denetliyor.

127 KİŞİYE KISITLAMAYI İHLALDEN TUTANAK

Ziyaret ettikleri konutlarda, hasta olup olmadığını vatandaşlara bildirerek bulaşma riskinin azaltılması amaçlanıyor. Karantina kurallarına uymayanlar, Balıkesir’de bulunan yurtlara gönderiliyor. Bu denetimler sırasında Ayvalık'da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 127 kişi hakkında da tutanak tutuldu.

Sayfa Yükleniyor...