NTV

Baba-oğul evdeki hırsızı yakaladı

Anadolu Ajansı

Türkiye

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir kişi, hırsızlık için girdiği evde ev sahiplerince yakalandı.

Turgutalp Mahallesi Şehit İdris Güzel Sokak'ta oturan Ali Turcan, ailesi ile oturma odasında yemek yedikleri sırada yan odada bir ses duydu.

Bunun üzerine oğlu Ferhat ile odaya giren Ali Turcan, Orhan O. ile göz göze geldi. Orhan O, kaçmak isterken baba ve oğlu tarafından yakalandı.

Çeşitli suçlardan sabıkası bulunduğu öğrenilen Orhan O, olay yerine çağrılan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Ev sahibi Ali Turcan, zanlıyı polislere teslim ederken ''Evde işe yarayacak bir şey olsa al git. Açız oğlum biz, kendimiz açız'' diye bağırdı.

Baba Turcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Biz evde sofrada yemek yiyorduk. Hırsızın evin içinde olduğunu oğlum anladı. 'Karanlık var baba' dedi. Ben de dışarı fırladım. Oğlumla birlikte kapıyı açtık, karşımıza çıkınca yakaladık'' dedi.

Ferhan Turcan ise daha önce de evlerine hırsızın girdiğini belirterek, ''Haziran ayında da aynı şekilde evin içinde bir gölge görmüşler. Evdekiler benim olduğumu sanmışlar ve aldırış etmemişler. Sonra bir bakmışlar hırsız teyzemin çantasını almış gitmiş. Şu anda hırsızın üstünü aradık evden bir şey alamamış. Hırsızı yakaladığımızda da 'Bursa'da bir kadın var, beni o yönlendirdi'' diye konuştu.

Zanlı ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.