Yangın faciası: 84 yaşındaki baba ile 6 çocuğu öldü

Gaziantep'te tek katlı toprak evde çıkan yangında, 84 yaşındaki babayla, yaşları 7 ila 13 arasında değişen 6 çocuğu hayatını kabetti.

Anadolu Ajansı 06.05.2016 - 06:27

160506-antep-yangın1.jpg

Gaziantep'te büyük bir yangın faciası yaşandı.

Merkez Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi kırsalında Naciye-Mehmet Emin Bakır çiftinin tek katlı toprak evlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak içeride 84 yaşındaki baba Mehmet Emin Bakır ile 6 çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı. 

Yarı baygın halde bulunan anne 50 yaşındaki anne Naciye Bakır ise 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Günün ilk saatlerinde yaşanan faciada hayatını kaybeden çocukların isimleri de, ilerleyen saatlerde belli oldu. 84 yaşındaki Bakır'ın ilk evliliğinden dünyaya gelen çocukları Mücahit (13) ile Halime (12) ve şu anki eşinden olan Dilovan (7), Büşra (6), Emin (5) ve Tacettin'in (2) yaşamını yitirdiği anlaşıldı.

BOĞULMA VE YANMA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, ekiplerin 5 dakikada olay yerine ulaştığını belirterek, "Geldiğimizde maalesef vatandaşlarımız boğulma ve yanmadan mütevellit hayatlarını kaybetmişlerdi. Arkadaşlarımız olaya zamanında müdahale ederek, yangının büyümesini engelledi. Soğutma çalışmalarının ardından da cenazeler ekiplerimiz tarafından çıkarıldı" diye konuştu. 

"EVDE ELEKTRİK TESİSATI YOK"

Ekiplerin incelemelerine devam ettiğini aktaran Yılmaz, şunları dile getirdi:

"Evde elektrik tesisatı bulunmuyor. Muhtemelen aküyle enerji sağlıyorlar. Yangının ise evdeki televizyonla akü arasındaki kabloda meydana gelen elektrik kontağından kaynaklanma ihtimali üzerinde duruyoruz ancak kesin bilgiyi polis ve arkadaşlarımızın yaptığı incelemenin ardından söyleyebiliriz."

ÇOCUKLARININ ISRARINA RAĞMEN TAŞINMADI

Çocuklarının ısrarına rağmen taşınmamış  Aslen Vanlı olan ve ekonomik sorunlar nedeniyle yaklaşık 15 yıl önce Gaziantep'e yerleşen Bakır'ın, yaklaşık 10 yıl önce hasta eşini kaybettiği, ikinci evliliğini Naciye Bakır ile yaptığı, ilk evliliğinden 6, bu evlilikten de 4 çocuğu olduğu öğrenildi.

Geçimini hayvancılıkla sağlayan Bakır'ın kendisinden ayrı yaşayan büyük çocuklarının, babalarına kente taşınması için ısrar ettikleri, Mehmet Emin Bakır'ın ise bu ısrarlara rağmen hayvanlarından ayrılamayacağını ve kırsalda yaşamayı sürdüreceğini söylediği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...