Akşam saatlerinde ilçe merkezinden evine dönen 11 yaşındaki Müslüm Bozyiğit, aydınlatmanın bulunmadığı Rıfkı Başkaya Caddesi'nden geçtiği sırada, yol üzerinde bulunan ve açık olduğunu fark edemediği bacadan bir inşaatın bodrum katına düşerek yaralandı.

Kapı ve penceresi bulunmayan 3 metre yükseklikteki bodrum katında mahsur kalan ve düşmenin etkisiyle vücudunun çeşitli yerlerinde kırık oluşan Bozyiğit, düştüğü yerden kalkamayınca yoldan geçen vatandaşlara sesini duyurmaya çalıştı.

Kısa süre sonra Bozyiğit'in sesini duyan vatandaşlar, bodrum katında mahsur kalan çocuğa kendi çabaları ile ulaşamayınca, durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri, çocuğun düştüğü bacadan merdiven sarkıtarak bodrum katına indi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Müslüm Bozyiğit, sedye ile yukarı çıkartılarak, Doğubayazıt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Doktorlar, çocuğun bacak ve kaburgalarında düşmenin etkisiyle kırık oluştuğunu, hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise olayda ihmali bulunan inşaat sahibi hakkında soruşturma başlattı.