NTV

Bağcılar'da silahlı saldırı: 16 yaşındaki çocuk öldü, kardeşi yaralandı

Anadolu Ajansı

Türkiye
Arşiv

Bağcılar'da bir bakkal dükkanında düzenlenen silahlı saldırıda 16 yaşındaki çocuk öldü, 13 yaşındaki kardeşi ise yaralandı.

İstanbul Bağcılar'da bir bakkala giren yüzü maskeli saldırgan, o sırada bakkalda bulunan biri 16, diğeri 13 yaşındaki iki kardeşe ateş ettikten sonra kaçtı. Olayda çocuklardan biri hayatını kaybederken diğeri yaralandı.

Demirkapı Mahallesi Bahadır Sokağı'ndaki bakkala dün akşam saatlerinde giren yüzü maskeli ve silahlı saldırgan, bakkal dükkanında bulunan İbrahim Malay (16) ile Furkan Malay'a ateş ettikten sonra kaçtı.

Oğulları İbrahim ve Furkan ile birlikte bakkal dükkanında bulunan ancak saldırıdan hemen önce para bozdurmak için dışarı çıkan baba Nimetullah Malay, silah sesleri üzerine bakkala koştu. Oğullarının vurulduğunu gören baba Nimetullah Malay ve mahalle sakinleri durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri İbrahim'in hayatını kaybettiğini belirlerken kardeşi Furkan'ı yaralı halde hastaneye kaldırdı.

Hayatını kaybeden İbrahim Malay, Bağcılar Bediüzzaman Said Nursi Camisinde bugün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilirken, yaralı Furkan Malay'ın tedavisinin Bağcılar Devlet Hastanesinde sürdüğü bildirildi.

Polis, kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

ETİKETLER