Kadıköy Suadiye'de bir kafede meydana gelen tüp patlaması sonucu çıkan yangında, 1 kişi yanarak hayatını kaybederken, 3'ü kadın 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Suadiye Bağdat Caddesi 412 numara üzerindeki bir kafede tüp patlaması sonucu yangın çıktı. İhbarı değerlendiren Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı.

İtfaiye ve polis tarafından yapılan ilk incelemelere göre, patlamanın mutfak tüpünden kaynaklandığı, patlama sırasında kafede personel ile az sayıda müşteri olduğu, binada büyük çaplı maddi hasar oluştuğu belirtilirken, Bağdat Caddesi güvenlik sebebiyle trafiğe kapatıldı.

Patlama sonrası çıkan yangında ölen kişiye ait olan ve kafenin tuvalet bölümünde bulunan cesedin kimliği henüz belirlenemedi. Bir erkeğe ait olduğu tahmin edilen ceset, incelemelerin ardından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yaralanan Saadet Talay (60) ile Yılmaz Erkan (23) ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma, Gülay ve Sunay Akay ise Baltalimanı Kemik Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu, cesedin ise kimlik belirleme çalışmaları için Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.