Bağdat Caddesi'ndeki tecavüz dehşetine istenen ceza belli oldu

Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki kıza tecavüz ettiği, para ve cep telefonunu gasbettiği iddiasıyla tutuklanan şahıs hakkında, "cinsel saldırı" ve "nitelikli yağma" suçlarından 33 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Ajansı 23.02.2016 - 18:45

Bağdat Caddesi'ndeki tecavüz dehşetine istenen ceza belli oldu

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde 19 yaşındaki kıza tecavüz ettiği, para ve cep telefonunu gasbettiği iddiasıyla tutuklanan kişi hakkında, "cinsel saldırı" ve "nitelikli yağma" suçlarından 33 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, üniversite öğrencisi E.F.B'nin Kadıköy'de eğlendikten sonra, gece 03.00 sıralarında Bostancı dolmuşlarına bindiği ve sahil yolunda bulunan halı saha civarında araçtan indiği anlatıldı.

İddianamede, şüpheli C.A'nın, E.F.B'yi yalnız başına Levent Sokak'a girdiği sırada takip ettiği, yürüyerek evlerinin önüne gelen E.F.B'yi kolundan tutarak bir apartmanın arka bahçesine götürdüğü belirtildi.

Burada, şüpheli C.A'nın elindeki çakı bıçağı ile korkutarak E.F.B'ye cinsel saldırıda bulunduğu aktarılan iddianamede, şüphelinin, E.F.B'nin 65 lirasını ve cep telefonunu da gasp suretiyle aldığı dile getirildi.

İddianamede, toplanan deliller kapsamında şüpheli C.A'nın atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı savunularak, "cinsel saldırı" ve nitelikli yağma" suçlarından 10 yıldan 33 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesi halinde, şüpheli C.A'nın yargılanmasına başlanacak.

Sayfa Yükleniyor...