Bağış AB'ye seslendi: Vize saçmalığına son verin

Egemen Bağış, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada vize uygulamasının kaldırılması gerektiğini dile getirdi.

Haberler 23.02.2012 - 22:53

Bağış AB'ye seslendi: Vize saçmalığına son verin

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB ülkelerinin Türk vatandaşlarına uyguladığı vize uygulamasının bir an önce sona ermesi gerektiğini vurguladı ve AB'ye sert bir mesaj gönderdi: "Bu saçmalığa son verin"

Bağış, Divan Oteli'nde düzenlenen -AB Karma Parlamento Komisyonu 68. Toplantısında konuştu.

'Türkiye'nin bugün geldiği bu noktada vize uygulamasını hak etmediği çok açık ve net ortadadır' diyen Bağış, müzakerelere başlamayan ülkelerin AB üyesi ülkelere vizesiz gidip geldikleri bir dönemde, Türk halkına halen vize uygulanmasının artık kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı.

Bağış konuyla ilgili şunları söyledi:

''Türk halkının bu vize çilesinin bitebilmesi noktasında Avrupa Parlamentosundan güçlü sinyaller gelmesi için sizden komisyona ve üye ülkelere AP bireyleri olarak bu vize saçmalığına son verilmesi amacıyla güçlü çağrılarda bulunmanızı rica ediyorum. Çünkü Türkiye'nin bugün geldiği bu noktada vize uygulamasını hak etmediği çok açık ve net ortadadır'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...