Bağış: Ailenin reisi belli

AB Bakanı Egemen Bağış, Başbakan Erdoğan ve Bülent Arınç'ın öğrenci evlerine yönelik farklı açıklamalarına ilişkin, "AK Parti büyük bir aile ve ailenin reisi de bellidir" dedi.

09.11.2013 - 19:23

Bağış: Ailenin reisi belli

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bülent Arınç ve Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evlerine yönelik karşılıklı yaptığı açıklamalara değindi.

Konunun parti içinde çözülmesi gerektiğine işaret eden Bağış, "AK Parti büyük bir ailedir. Aile mensupları içerisinde muhabbet olması çok doğaldır. Bunu da aile içerisinde konuşup, netleştiririz. Bunda sıkıntı yok. Ailenin reisi de bellidir" diye konuştu.

Erdoğan'ın öğrenci evlerine yönelik açıklaması bir gazetenin kulis haberi olarak gündemde yer almış ve bu haber Bülent Arınç tarafından 'asparagas' olarak nitelendirilmişti.

Ancak Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada habere konu olan sözlerinin doğru olduğunu ifade etmişti.

Bülent Arınç, yaptığı açıklamada 'öğrenci evi' açıklaması nedeniyle Başbakan Erdoğan'a sitemde bulunmuş "İkimizin sözleri arasındaki çelişkiyi düzeltmesi kendisinden beklenir" demişti.

NTV'ye açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ise Arınç'ın açıklamasını "Sayın Bülent Arınç’ın sözlerini sadece şöyle yorumlayabilirim, malumaliniz sitem sevgiden doğar. İnsan sevdiklerine sitem eder" sözleriyle değerlendirmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...