Bağış: Baykal gitti daha iyisi geldi

AB Bakanı Egemen Bağış, "Eskiden Baykal'a bakar 'Bu adam bize yarıyor, CHP'nin başında tutmak lazım' derdim. Ama Baykal gitti daha iyisi geldi" diye konuştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.10.2013 - 16:08

Bağış: Baykal gitti daha iyisi geldi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen törende, partililerle bayramlaştı.

Törende konuşan Bağış, AK Parti'nin yönetimi devraldığından beri 'de birçok şeyin değiştiğine işaret ederek, büyüme, zenginleşme ve şeffaflaşmanın bazı çevreleri rahatsız ettiğini dile getirdi.

Bakan Bağış, başörtüsü meselesine de değinerek, "Biz bu ülkede başörtüsü özgürlüğünü önemseyen insanların, gece gündüz demeden, sokak sokak gezerek ortaya koyduğu kararlılığın neticesinde iktidara geldik ama başörtüsü sorununu çözmek için 12 yıl bekledik. Önce başkaların sorunlarını çözelim, ekonomiyi rayına oturtalım, Türkiye'nin uluslararası imajını düzeltelim dedik. Biz hiç kendimize yontmadık" diye konuştu.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP'de bir "Gezi zekalılık yarışması" olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"CHP'liler kendi içlerinde birbirlerini yıpratmak için 'O Gezi olaylarında yoktu, Gezi ruhunu taşımıyor' diye birbirlerini kötülemeye çalışıyorlar. Adeta bir 'Gezi zekalılık yarışı' başlamış. Allah akıl fikir versin. İnanın bana ben eskiden Baykal'a bakardım derdim ki, 'Bu adam bize yarıyor. Bunu CHP'nin başında tutmak lazım'. Baykal gittiği zaman içim cız etti. 'Ya daha iyisini nereden bulacağız' dedim. Ama Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın tabiriyle 'Rabbim verdikçe veriyor. Baykal gitti daha iyisi geldi'. Somali'ye gidiyorum deyip Kenya'ya giden, yürüyen merdivenlere ters yönden binen, hesap kitap yapmayı beceremeyen, oy kullanmayı bile kıvıramayan, içinde ev tuttuğu ilçenin adını Kağıttepe zanneden, hangi birini sayayım. Ama bizim buna Baykal'dan daha çok sahip çıkmamız lazım."

'ORAYA BİR KASIMPAŞALI YAKIŞIR'
AK Parti'nin büyükşehir adayı kim olursa olsun yüzde 60 oyla burada seçimi kazanacaklarını dile getiren Bağış, bu azimle Kadıköy, Ataşehir belediyelerini de alabileceklerini söyledi.

Bakan Bağış, yerel seçimin önemine işaret ederek, "Bizim tarihimizin en önemli seçiminin üç ay öncesinde bir işaret fişeği. Onlar da onu çok iyi biliyorlar, onun için yırtınıyorlar, çaresizlik içerisindeler. Demokratik yollarla iktidara gelemeyeceklerini anladıkları için, gayridemokratik ellerine gelen her fırsatı değerlendiriyorlar. Çünkü bu millet tarihinde ilk defa kendi liderini kendisi seçecek. 'Kim adayımız olacak' sorusuna sizin gönlünüzden geçen isimle benim gönlümden geçen isim arasında hiç bir fark olmadığından yüzde yüz eminim. Oraya bir Kasımpaşalı yakışır" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...