Bağış: CHP liderine matematik dersi lazım

Başmüzakereci Egemen Bağış, oğlunun yaşını bilmediğini savunduğu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Başbakan’ın matematik dersi vermesi gerekecek” dedi.

Anadolu Ajansı 03.12.2011 - 15:45

Başmüzakereci Egemen Bağış, oğlunun yaşını bilmediğini savunduğu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Başbakan’ın ona matematik dersi vermesi gerekecek” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Egemen Bağış, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin alternatiflerine bakıyorum, ana muhalefet partisinin genel başkanı daha oğlunun yaşını bilmiyor, ülkeyi yönetmeye talip. Biz aile üzerinden popülizm yapmaya karşıyız ama sayın Kılıçdaroğlu daha müsteşar yardımcısıyken, o evladı 14 yaşındayken onu sigortalı yapmayı akıl etmişti. 10 aylık torununu sigortalı yapmaya kalkışmıştı.

Kemal Bey'e, sayın genel başkanımızın, başbakanımızın son dönemde verdiği Dersim dersinden sonra bir de matematik dersi vermemiz gerekecek.

Demokrasi dersi versek, demokrasilerde oy kullanmanın çok büyük bir erdem olduğu, belki CHP'nin ambleminde kaç tane ok olduğu gibi...''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...