Bağış: 'Hayır' diyenin aklına şaşayım

“Referandumda ‘hayır’ diyen akılsızdır” şeklinde bir ifadesi olmadığını söyleyen Bakan Egemen Bağış, “Bu pakete PKK, CHP ve MHP 'hayır' diyor. Ben 'Onların aklına şaşayım’ diyorum” diye konuştu.

Haberler 18.08.2010 - 13:18

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Pakistan'daki sel felaketiyle ilgili BM'de yapılacak toplantı için ABD'ye hareketinden önce havaalanında bir basın toplantısı düzenledi.

Basında “referandumda hayır oyu vermek akılsızlıktır” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması şunları söyledi:

''Ben hiçbir zaman 'akılsız' kelimesini kullanmadım. Ben, paketin içeriğini okumadan, incelemeden kimsenin 'evet' oyu ya da 'hayır' oyu vermesinin mantıklı olmadığını söyledim.

Paketin içeriğini okuduktan sonra, paketin gerçekten bu ülkeye neler kazandırdığını gördükten sonra aklın yolu birdir, insanlar bu pakete 'evet' diyeceklerdir anlamında bir demecim oldu.

Ben hiçbir zaman bu ülkenin vatandaşlarına kötü bir şey söylemem. Bu pakete kim 'hayır' diyor? En güçlü 'hayır'ı söyleyen maalesef PKK. Onun dışında CHP ve MHP. 'Ben onların aklına şaşayım' diyorum. “

KILIÇDAROĞLU’NUN CEBİNDEKİ NOT
Bakan Bağış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cebinde kendisinin adı yazan bir not kağıdıyla fotoğraflanmasıyla ilgili olarak ise “Herhalde komuta edildiği merkez tarafından kendisine bir talimat verildi, 'Bugünkü saldıracağın isim Egemen Bağış'tır diye. Altına gülen surat koymuşlar. Herhalde gamlı genel başkana 'gülmeyi ihmal etme' talimatı vermişler” dedi.

Sayfa Yükleniyor...