Bağış: O bir süperstar

Başmüzakereci Egemen Bağış, “Sizin için canımızı veririz” dediği için eleştirilen sanatçı Ajda Pekkan’a sahip çıktı. Bağış, “Biz olsak da olmasak da Ajda Pekkan bir süperstardır” diye konuştu.

28.05.2011 - 14:27

Bağış: O bir süperstar

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ataşehir'de iş adamları ile bir araya geldi.

Başmüzakereci Bağış, sanatçı Ajda Pekkan’a yönelik eleştirileri değerlendirdi.

Egemen Bağış, “Bakın çok değerli bir sanatçımız, bu ülkede 'süper star' unvanını milleti tarafından kazanmış, almış bir sanatçımız, geçen akşam Ataşehir'de çok başarılı eğitim veren Bilfen Okullarının 100 talebesiyle birlikte sahne aldı. Ben de o programı izlemeye oraya gittim. Ajda hanım daha evvel Brüksel'e yaptığımız kadın çıkartması içerisinde de yer almıştı'' dedi.

Bundan bir yıl evvel Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde, Türkiye'de kendi alanında ''en olmuş'' 100 kadınla Brüksel çıkartması yaptıklarını da ifade eden Bağış, şunları söyledi: 

''200 kişilik bir ekiptik. En başarılı hukukçularımız, akademisyenlerimiz, sanatçılarımız, düşünürlerimiz, yazarlarımız, ev kadınlarımız, iş kadınlarımız, yöneticilerimiz, Türkiye'nin bütün o zenginliklerinin temsilcileri, o heyette yer almıştı. Aradan yaklaşık bir 9-10 ay sonra da Bilfen Okullarının bir önerisiyle yine 100 çocuğumuzla Avrupa Parlamentosu'na bir çıkartma yaptık. O çocuklarımız Avrupa Parlamentosu koltuklarında oturdular ve Avrupa Parlamentosu mensuplarına sorular sordular. 'Bize uyguladığınız bu haksız vize rejiminin mantığı nedir' diye sorup, karşısındaki muhataplarını cevapsız bıraktılar. 'Bizim ülkemizde neden terörle mücadelede yeteri kadar destek vermiyorsunuz?' deyip Avrupalıları utandırdılar. Orada bir konser vererek, sanata olan ilgilerini ortaya koydular. O gün de söylemiştim, belki de hayatımın en mutlu anlarından bir tanesini yaşadım, çünkü yapmaya çalıştığım işin, Türkiye'nin Avrupa'nın parçası, AB'nin üyesi olacağı günleri verdiler. O koltuklarda oturan çocuklar büyüdükleri zaman onlardan bazılarının Avrupa Parlamentosu üyesi olacağını ispat ettiler. Aradan bir süre geçti, o çocuklarımızdan oluşan bir orkestra, Türkiye'nin en büyük çocuk orkestrası, Bilfen Okullarının Orkestrası, Türkan İnanoğlu Gösteri Merkezi'nde bir konser veriyordu ve daha evvel aynı salonda Emine hanım ile, diğer kadınlarımızla birlikte Türkiye'yi temsil etmiş olan sanatçımız Ajda hanımı oraya davet ettiler ve Ajda hanım da o çocuklarımızla birlikte, 100 kişilik bir orkestrayla muazzam bir konser verdi.''

Ajda Pekkan’ın hükümetin Avrupa Birliği üyeliği konusunda attığı adımları desteklediğini ifade eden Egemen Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de on yıllardır sanatçılar sahneden konuklarına, dinleyicilerine sevgi ve saygılarını dile getirirler. Sanatçı izleyicisini, dinleyicisini neredeyse tek tek tanır, tek tek iltifat eder. Sayın sanatçılarımız protokole de dikkat ederler.

Türkiye’de sanatın zirvesine çıkmış ve milyonların sevdiği bir hanımefendi, protokole bir iltifatta bulunmuş... Ben ve eşim de kendisine her zaman sevgi ve saygıyla karşılık veririz. Bunun bu kadar mesele yapılmasını hayretle karşıladım. Bu küçük selamlaşmayı en başta magazin konusu yapan bazı medyamıza da hayret etmekteyim.

Biz orada olsak da olmasak da Ajda Pekkan hanımefendi bir süperstardır. Daha geçen hafta ‘Sanatçılar önünde ayağa kalkmalıyız’ dedim. Her sanatçı karşısında ben ayağa kalkarım.

Bu şunu gösteriyor; karşımızdaki kitlenin psikolojisi bozulmuş durumda. ‘Çakma Gandi’ hem kendi psikolojisini bozuyor hem de destekçisi kitlenin moralini bozuyor. Karşımızda hırçın ve küskün ve buluttan nem kapan bir muhalefet var. Hırçınlar... Bu ülkenin değeri bir ‘Süperstar’a sataşacak kadar pusulalarını şaşırmışlar. Ve her zamanki gibi kaybediyorlar. ‘Kaybedenler Kulübü’nün bitmeyen dizisini izliyoruz.”

Önceki gün Bilfen Okulları filarmoni orkestrası ve korosuyla birlikte konser veren Ajda Pekkan, Devlet Bakanı Egemen Bağış hakkında övgü dolu sözler sarfetmişti.

Pekkan, ''Sayın Bakanım her zaman sanat ve sanatçının sağolsun yanında oluyorsunuz. Muhteşem vizyonunuzla hep ülkemizin önünü açıyorsunuz. İyi ki varsınız, hep olun. Sizin için canımızı vermeye hazırız. Allah sizi başımızdan eksik etmesin" demişti.

Ajda Pekkan’ın bu sözleri bazı eleştirilere neden olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...