Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kendisine takım elbise hediye eden CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’e sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı atışmaya son noktayı koydu.

Bağış, "Bir hata ettim. Limitlerimi zorlayarak indigim Sn. Sevigen'in seviyesine bir daha inmem. Kurultay cabalarinda kendisine bol sans dilerim" dedi.

Egemen Bağış, kendisine yumurta atan öğrencilerden elbisesinin kirlendiği gerekçesiyle şikayetçi olmuştu.

Buna tepki gösteren CHP’li Mehmet Sevigen ise TBMM Genel Kurulu’na bir takım elbiseyle gelmişti.

Sevigen, yumurta tutmayan elbiseyi gıyabında Egemen Bağış’a hediye etmişti.

Mehmet Sevigen’in “ayıp ettiğini” savunan Bağış, “Sirk eğlencesine uygun performans göstermiş. Takım elbiseyi kabul etmeyeceğim. Aşağılık propaganda ile olay çarpıtılıyor” demişti.

Bakan Bağış, daha sonra ise şunları yazmıştı: “Sevigen'e burdan heryere saklanan, uzun sure çekim yapabilen mini kamera getireyim. O ve arkadaşları o kamerayı ne yapacaklarını iyi bilir.”

Mehmet Sevigen de hemen Egemen Bağış'ın gizli kamera imasına yanıt vermişti; "Egemen Bağış eskiden barmenlik yapıyordu, bu kamera konusunu da çok iyi biliyor. Egemen Bağış'a siyaseti bırakıp paparazzi kameramanı olmasını tavsiye ediyorum. Belden aşağı vuran bu kadar ahlaksızca konuşan bir insanın o bakanlık koltuğunda oturması bana göre çok iyi değil."