Bahar geliyor!

Ilık hava nihayet Türkiye'ye de geliyor. Yarın batıdaki sıcaklık 6 derece birden artacak. Pazar ve Pazartesi, artış tüm Türkiye'de hissedilecek. Ancak karlar hızla eriyeceğinden hafta başında taşkınlar olabilir.

16.03.2012 - 12:54

Bahar geliyor!

Tüm Avrupa’yı etkisi altına alan ılık hava, Balkanlar üzerinden Türkiye'ye de geliyor. Yarın Marmara ve Ege bölgelerinde sıcaklık 6 derece birden artacak. Pazar ve Pazartesi, artış tüm Türkiye'de hissedilecek. Sıcaklıklar Anadolu da 7-8 derece birden yükselecek. Ancak bu güneşli ve ılık hava tehlike de yaratacak. Karlar hızla eriyeceğinden Pazartesi ve Salı günü sel ve taşkınlar oluşabilir.

İstanbul 6 gün güneşli, hafta sonu rüzgâr da hafif esecek. Sıcaklık yarın 12, Pazar 15, Salı 17 derece. Çarşambadan sonra ise rüzgâr poyraza döneceğinden sıcaklıkta düşüş başlayacak.

Ankara güneşli ama sis de oluşacak, sıcaklık yarın 4, Pazar günü 10, Pazartesi 14 derece.

İzmir hem güneşli, hem rüzgârlar hafif. Sıcaklık yarın 15, Pazar 18 derece.

BÖLGELERDE DURUM
Marmaralılar soğuk geçen ayların ardından nihayet ısınacak. Gökyüzü 5 gün güneşli. Sıcaklık yarın 10 dereceyi geçiyor. Pazar günü 17-18 dereceleri görecek ve hava Çarşambaya kadar da böyle kalacak.

İç Anadolu yarın güneşli ama yine de soğuk. Isınma Pazar günü başlıyor. Hafta başı sıcaklıklar 15 dereceye yaklaşacak, ancak sabahları sis de oluşacak.

Ege'de yarın rüzgârlar hafifliyor. Önümüzdeki günler hep güneşli ve yarın sıcaklık kıyılarda 15 dereceye çıkıyor, Pazar günü ise 20 dereceye yaklaşıyor.

Akdeniz'de de durum farklı değil. Sıcaklıkta asıl büyük artış pazardan itibaren olacak. Antalya 21, Gaziantep 14 dereceye çıkacak.

Doğu Anadolu'da Hakkâri-Van arasında yarın yine yoğun kar olacak. Sonraki günler açık geçecek. Yeni haftada artacak sıcaklık, karların hızla erimesine neden olacağından bölgede sel ve taşkın tehlikesi var. 

Karadeniz'de yarın Bolu ve çevrelerinde güneş çıkacak ama Doğu Karadeniz yarın da çok soğuk ve hafif kar yağışlı. Doğu Karadeniz'e ılık hava Pazartesi gelecek, aynı gün sıcaklık Trabzon'da 14 dereceye çıkacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...