ATHENA’NIN EN 'PİS' ALBÜMÜ
Athena’nın, 2006 tarihli EP'si “İT”ten sonraki 8.stüdyo albümleri yayımlanıyor. Mayıs ayında Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alacak albümün adı: PİS

12 şarkıdan oluşan albüm, Londra’da ki çalışma döneminde ortaya çıktı. 2 aşamalı hazırlık dönemi sonucunda oluşan şarkılar verilen kısa bir aranın ardından son şeklini aldı.

Athena; ska, punk ve garage etkilerinin yansıtıldığı bu albümün tüm aranjelerini Alp Ersönmez ile birlikte yaptı. Alp Ersönmez'in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem imzası var.

Londra’da Soundmasters Stüdyoları'nda masteringi yapılan albümün prodüktörlüğünü ise Jamiroquai'ın “Emergency on Planet Earth” ve “Return of the Space Cowboy” albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı.

İT'ten sonra Hakan'ın askere gitmesi ve Gökhan'ın Londra'ya yerleşmesiyle ilk kez ayrı kalan ikili, bu ayrılık sonrası tekrar bir araya gelerek oluşturdukları fikir ve duygu bütünlüğünden çıkan PİS'I kariyerlerinin en önemli albümü olarak nitelendiriyorlar.

Albümün ilk video klibi “Serseri Mayın” şarkısına Bertan Başaran yönetmenliğinde çekildi.

Tüm söz ve müziklerin, Gökhan - Hakan Özoğuz'a ait olduğu albümdeki parçalar şunlar:
- Kalb-i
- Dalga
- Serseri Mayın
- Arsız Gönül
- Gülün Dikeni
- Pis
- Dert
- Delik Deşik
- Kolaj
- Aşk Kafası
- Hazırla Beni
- Tersine

CEM KARACA'NIN EN SEVİLEN ŞARKILARI 'REMIX'
Kendine has tarzıyla Türk müzik dünyasında rock müziğinin ilk adımlarının atılmasını sağlayan duayen Cem Karaca'nın öne çıkmıs bazı parçaları, sound'u ve yaptığı farklı prodüksiyonlarla kendini ve müziğini dünyaya kabullendirmiş prodüktör ve aranjor Sinan Kayabaşı'nın bakış açısıyla bu albümde buluştu.

Eski jenerasyon ile yeni jenerasyonun bir çatı altında toplandığı bu albüm,duayen Cem Karaca'nın orjinal master kayıtları kullanılarak farklı bir remix tekniğiyle hazırlandı.

Albümdeki şarkıları şunlar:
- Tamirci Çırağı
- Parka
- Namus Belası
- Mutlaka Yavrum
- Bir Mirasyediye Ağıt
- Kazak Abdal
- Kavgam
- Zeyno
- Tamirci Çırağı ( Gitar Versiyon )
- Namus Belası ( Folk Versiyon )


GRUP MUNZUR'DAN 'HAYKIRIŞ'

Babanın Türküsü / Onların Kavgası, Hep Birlikte, Tutuşturun Geceleri, Beklenen Uzak Değil, Bahara Çağrı, ve Kızıl Anka albümleriyle dinleyicilerinin beğenisini toplayan Grup Munzur; yeni albümüyle müzik yolculuğuna devam ediyor.

Kızıl Anka albümünde yürüyüşünü “Koskoca bir tarihtir, içimizden yükselen çığlıkları ezgilere dönüştüren yolculuğumuz” olarak tanımlayan Grup Munzur, farklı dillerin ve ezgilerin bir araya geldiği “Haykırış”ta, hakların kardeşliği şiarının ısrarla altını çiziyor. Aramızdaki yabancılıkları, sınırları kaldırıp, bizleri aynı dünyanın insanı yapan, böyle hissettiren ezgilerin bütünü “Haykırış”.

Albümde grubun kendi eserlerinin yanı sıra, yine farklı dil ve kültürlerden şarkılar yer alıyor.

“Bizi güçlü kılan sevdalar, umutlar ezgi olup dökülüyor yüreklerimize. Barikatta, grevlerde, kavganın en yakıcı sıcaklığında söylenilir her renkten olan bu ezgiler.” diyen, toplumsal olay ve etkilere yabancı kalmayan, onların içinden kendini var eden bir sanat anlayışı ile yol alan Grup Munzur, TEKEL direnişinden Munzur’daki baraj karşıtı mücadeleye kadar toplumsal muhalefetin renklerini ezgilerle bütünleştirmiş.

Albüm; sanatın, halkın üstünde bir şeye dönüştürüldüğü, sanatçının yabancılaştığı-yanlızlaştığı bir dünyanın içinde Yılmaz Güney'in, Victor Jara'nın, Bertolt Brecht'in, Ruhi Su'nun sanat anlayışı ile yol alan bir bütünün ürünü…

Grup Munzur; Kürt edebiyatının büyük şairlerinden Cigerxwin’un bir şiirini melodilerine, Yunanistan’dan Thanasis Papakonstantinou ve ülkemizde güçlü yorumuyla tanınan Azeri sanatçı Cavit Murterzaoğlu’nun eserlerini de yer vermiş.

Albümdeki şarkılar şunlar:
- Haykırış
- Sevdamız İçin
- Dayê
- Halk Kazanacak
- Stis Harayges Xehniemai
- Doğacak Günlere
- Em Ji Re Dernekevin
- Ave Ma Munzuro
- Dağlar
- Duud Duud A Beyrut
- Bırakın Yakınmayı
- Suwaro
- Güneşin Alnına Düşenlere (Enstrumantal)