Bahçecier gözyaşlarıyla uğurlandı

Kavga eden bir grubu ayırmak için müdahale eden ve aldığı bıçak darbesiyle hayatını kaybeden Antalya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Bahçecier için bugün tören düzenlendi.

15.10.2012 - 11:07

Bahçecier gözyaşlarıyla uğurlandı

Antalya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Bahçecier, dün lojmanların bulunduğu Üçgen Mahallesi'ndeki evine giderken kavga eden bir grubu ayırmak isterken aldığı bıçak darbesiyle yaşamını yitirmişti.

Bahçecier'in cenazesi bugün, Adli Tıp Kurumu'ndan yakınları tarafından alınarak İl Özel İdaresi'ne getirildi.

Bahçecier'in tabutunun üzerine çiçekler konulan törende eşi Reyhan, ortaokul öğrencisi oğlu Tunahan ile ilkokul öğrencisi kızı Nisan'a sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Bahçecier'in üniversite sınavına hazırlanan oğlu Batuhan'ın ise tören boyunca babasının tabutunun başında tek başına ağlamadan beklemesi dikkati çekti.

'NEDEN BENDEN ÖNCE ÖLDÜN OĞLUM'
Törende oğlunun tabutuna sarılan anne Semiha ise ''Oğlumu kurban verdim. Bugün benim bayramım. Bana her zaman 'Anne senin tabutunu ben taşıyacağım' derdi. Neden benden önce öldün oğlum. Neden bizi bıraktın'' diyerek uzun süre ağladı.

Törende konuşan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, kendisi açısından en zor günlerden birisini yaşadığını söyledi. Çok kıymetli bir dostunu ve kardeşini kaybettiğini anlatan Altıparmak, ''Orhan, her annenin ve babanın onur duyacağı, 'evladım' diyeceği bir insandı. Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle adeta örnek bir insandı. O, her evladın kıvanç duyacağı bir babaydı. Bu millet çok özel bir evladını kaybetti. Bugün Antalya'da bir şeyler yapıldıysa onun mutlaka emeği vardır. Hiç kimseye kin beslemezdi'' dedi.

Altıparmak, ''ona haklarını helal edin'' dedikten sonra duygulanarak konuşmasını tamamlayamadı.

Törenin ardından Bahçecier, son yolculuğuna uğurlanmak üzere memleketi Tokat'a gönderildi.

'BANA SALDIRACAK SANDIM'
Öte yandan Bahçecier'i öldürdüğü öne sürülen Gültekin A'nın Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgusu sürüyor. Gültekin A'nın polise verdiği ifadede, arkadaşlarıyla tartışırken Bahçecier'in kendilerine ters baktığını, bunun üzerine Bahçecier'e ''Ne bakıyorsun babalık'' dediğini söyledi.

Bahçecier'in bu sırada üzerine doğru geldiğini anlatan Gültekin A, ''Bana saldıracak sandım. Kendimi korumak için onu ayağından bıçakladım. Sonra ayağa kalkıp bana yeniden saldıracağını düşündüm ve göğsünden bıçakladım'' dediği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...