'Bahçedeki İncir Ağacı'nda masallar!

Hakan Bayhan ilk masal kitabı 'Bahçedeki İncir Ağacı'nda arkadaşlık, dostluk, aile, paylaşım ve birlikte yaşama kültürünün önemini anlatıyor.

18.11.2013 - 16:12

'Bahçedeki İncir Ağacı'nda masallar!

Gazeteci Hakan Bayhan'ın ilk masal kitabı Maceraperest Kerem’in Serüvenleri "Bahçedeki İncir Ağacı" Sevin Okyay’ın önsözüyle Yitik Ülke Yayınları'ndan çıkarak raflardaki yerini aldı.

Zeynep Şimşek’in resimlediği kitapta, çocukların masal okurken birey olmalarını, doğa ve hayvan sevgisi kazanırken kendilerine güvenmelerini ve bu güvenle kendi kararlarını kendilerinin vermelerinin yolunu çiziyor.

"Bahçedeki İncir Ağacı" masalında, çocukların hayal dünyasının zenginliğine işaret eden Bayhan, Maceraperest Kerem'in kişiliğinde arkadaşlık, dostluk, aile, paylaşım ve birlikte yaşama kültürünün önemini anlatıyor.

Hakan Bayhan neden çocuk masalı sorusuna ise, "Korku, heves, mutluluk, vicdan, adalet, macera gibi insana dair duyguların temelleri masallarda geçen olağanüstü olaylar ve kişilerle atılıyor aslında. Bu nedenle masalların hayatımızdaki yeri bir başka… Başta kendi çocuklarım olmak üzere tüm çocuklarımızın gelecekte kuracakları hayatlarına masalsı bir katkıda bulunabilirsem ne mutlu bana" diyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...