Bahçeli: AKP sanal mağdur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balyoz Darbe Planı kapsamında yapılan ve orgenerallere ulaşan tutuklamalara tepki gösterdi.

15.02.2011 - 11:20

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, AK Parti'nin seçim öncesi mağdur rolü oynamak için ordu ile arasında gerilim yarattığını öne sürdü.

“AKP hükümeti yıllardar beri yaşattığı hezimetleri gizleyebilmek için sanal bir karşıtlığına soyunmuş, sahte bir demokrasi bir taraftarlığıyla eğip bükmediği bir şey bırakmamıştır.

Oynanan oyun bellidir, tarafları ortadadır. Her seçim öncesi AKP klasiği haline gelen darbe iddiaları sivil-asker gerilimi ısıtılıp ısıtılıp servis edilmektedir. AKP’nin siyasi stratejisinin özünde; mağduriyet üzerinde bina edilmiş gerilim taktikleri uygulamak, toplumları bir yanda demokrasi taraftarı bir yanda darbe yanlıları diye kutupları ayırmak, baskıyla korku uyandırmaya çalışmak, inançları istismar ederek siyasete alet etmek bulunmaktadır.

'SİNDİRİLMİŞ TOPLUM'
AKP’nin kurnaz ve sinsi siyasetine darbe iddialarıyla sindirilmiş toplum tepkisiz bir hale sokulmak istenmektedir. Birlikte yaşamanın asgari şartları da ortadan kaldırılmaktadır.

Bu tezgahın paslandığını ve artık bir işe yaramayacağını görmek ve anlamak lazım. Demokrasiye dışarıdan müdahale arayışları affedilemez bir hatadır. Bu yanlışa düşenlere adalet önünde hesap sorulması mutlaka bir zarurettir. Siyasi yönetim sandıkta değişir. Bunun dışındaki her girişim, gayrı meşrudur ve millet iradesine ihanet olacaktır. Ancak Mısır’daki askeri vesayete sesini dahi çıkarmayanların hatta alkış tutanların, ülkemizde darbe karşıtı bir tutum takınmaları çelişkidir, iki yüzsüzlüğün dışa vurumudur.

'DARBECİYİ KİMSE AFFETMEZ'
Millet egemenliğinin yegane adresi Meclis’tir. Bu kutlu çatı milletin üstünde, tahakküm edecek bir mekan değildir. Siyasi iradeyi alaşa etmeye çalışanlar elbette millet vicdanında ve tarihte mahkum olacaktır. Hukuk ve demokrasi dışı yöntemlerle müdahale arayışında olanları ne Allah ne millet hiçbir zaman affetmeyecektir.

Darbelerin yaşandığı ve mağduriyetlerin ortaya çıktığı hepimizin malumudur. MHP ağır bedeller ödemiştir.

Hiç kimse bize demokrasi dersi vermeye kalkışmamalıdır, hadlerini asla aşmamalıdırlar. Besin kaynağı sözde asker müdahalesi olanların bize göstereceği hiçbir şey yoktur.

Demokrasiye yönelik tehlike sadece siyaset dışından gelmemektedir. Çarpık ve sorunlu demokrasi algısı da darbeci zihniyetler kadar tehlikelidir. Demokrasiyi korumak, dış müdahale kanallarının kapıtılması değildir.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...