Bahçeli: AKP’yi 3 kez yıkamadıktan sonra...

Başbakan Erdoğan’ın partisine “AKP” diyenlere tepki gösterdiğini hatırlatan MHP lideri Devlet Bahçeli, “Bütün deterjanları bir kazanın içine döküp AKP'yi 3 kez yıkamadıktan sonra sana AK Parti denemez” dedi.

Anadolu Ajansı 11.07.2009 - 16:57

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Adana İl Kongresi'ndek yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın partisinin kısa adının ''AKP'' olarak telaffuz edilmesini istemediğini hatırlatarak, şunları söyledi: “Bunu demeyenleri 'hakaret ediyor' diye savcılığa veriyor. Ama bu millet çok kısa süre içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adını Aldatma ve Kandırma Partisi koydu. Artık pil bitti, okyanus ötesinden de sürekli olarak şarj yapılamaz hale geldi. Şimdi kalkmışsın milletin huzuruna çıkıp 'AKP demeyin', 'AK Parti deyin' diyor.

Sayın Başbakan eğer dokunulmazlıkları kaldırırsak, Meclis'te var olan iki tane Yüce Divan'lık davanın görülmesi için dokunulmazlığının kaldırılmasını istersen, Yüce Divan'a gittikten sonra aklanıp paklanırsan söz veriyorum, MHP senin dediğini yapacak, AK Parti diyecek.

Sayın Başbakan yargı önünde aklanacaksın, millet vicdanında aklanacaksın, sağında solunda ne kadar kara leke varsa, Türkiye'de üretilmiş bütün deterjanları bir kazanın içine döküp AKP'yi 3 kez yıkamadıktan sonra sana AK Parti denemez. Bunu yapmazsan seni aklayıp, paklamak için milliyetçi hareket geliyor. Yoksullukların, yolsuzlukların hesabını sormazsam ben de namerdim.''

Bahçel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün askere sivil yargı yolu açan düzenlemeyi onayladığını belirterek, şöyle konuştu: “Ancak yasayı onaylarken 'tereddütleri gidermek üzere' diye yasalarda bulunmayan, devlet geleneğinde olmayan bir hakkı kullanarak tartışmayı önümüzdeki günlere ötelemeye, bazı kendilerini bilmezleri Silahlı Kuvvetler'e veya iktidara doğru hücuma sevk eden bir yanlışa nasıl düşersin Sayın Cumhurbaşkanı? Onaylasan da niye onayladın diye tereddüt duyanlar bir gün duyar, onaylamazsan da niye onaylamadın diyenler bir gün tereddüt duyar. Ama siz bir yandan onaylıyorsunuz bir yanda da tereddütü öteleyerek yasanın tartışmasını ortaya koyuyorsunuz. Ne olurdu 'onayladım bitti' deseniz. Sizi cumhurbaşkanlığı makamından mı alacaklardı? Ne olurdu 'onaylamıyorum' deseniz, Meclis'e gönderseniz tekrar görüşülsün' deseniz ne olurdu?

DEMOKRAT-DARBECİ AYRIMI
Bahçeli, ''Şimdi de demokratlarla darbeciler ayrımı içerisinde ülkenin yönetilmeye çalışıldığını'' ileri sürerek, ''Eğer AKP'nin iktidarının hatalarını sayıyorsanız, AKP'nin iktidardan uzaklaşmasını istiyorsanız, sanki demokrasi dışında bir davranış içinde olup darbeyi düşünen insanlar grubuna sizi dahil etmeye çalıyorlar. Ama bunun tersini düşünmeye başladığınızda da demokrat olmayı kendilerinden başka kimseye bırakmıyorlar'' dedi.

MHP lideri, Başbakan Erdoğan ile eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Dolmabahçe Sarayı'ndaki görüşmenin millete anlatılması gerektiğini söyledi.

DOLMABAHÇE GÖRÜŞMESİ AÇIKLANSIN
Bahçeli, ''Dolmabahçe Sarayı'na giderken hepinizi millet gördü, Dolmabahçe Sarayı'ndan çıkarken de hepinizi millet görüyor. Bir de Dolmabahçe Sarayı'nın içerisinde ne yaptığınızı millet görsün'' diye konuştu.

Bahçeli, şöyle devam etti: ''Çıkın televizyona eski Genelkurmay Başkanı buraya otursun, sayın Başbakan buraya otursun, güveneceğiniz bir televizyon yöneticisi de ortada otursun. Bir eski Genelkurmay Başkanı'na sorsun, Dolmabahçe Sarayı'na niye gittin? Başbakan'a sorsun, bu görüşmeyi başbakanlıkta değil, Genelkurmay'da değil, Dolmabahçe'de niye yaptın? Ne konuştuğunuzun gizlisi, kaçamağı kalmasın, millet bunu merak ediyor. Gelin onlar da öğrensin darbeciler ile demokratlar ayrımını açıklayın da pusuda yatan darbeciler de ortaya çıksın sahte demokratlar da ortaya çıksın.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...