Bahçeli: Andımız slogan değil yemin

MHP Lideri Bahçeli, ilkokullarda öğrenci andının kaldırılmasına tepki göstererek, ''Andımız slogan değil, yemindir'' dedi. Bahçeli, Meclis'te oylanacak Irak tezkeresine de destek vereceklerini söyledi.

08.10.2013 - 11:16

Bahçeli: Andımız slogan değil yemin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP Lideri, hükümete Kuzey Irak'a askeri harekat yapma yetkisi verecek tezkere için MHP'nin kabul oyu vereceğini söyledi.

Demokratikleşme paketinde yer alan öğrenci andının kaldırılmasına tepki gösteren Devlet Bahçeli, ''Andımız slogan değil. Adı üstünde yemindir'' dedi.

MHP Lideri, Başbakan Erdoğan'ın, Adana Mitingi'nde "Türk'üm dediler Türkiye'nin itibarını yerlerde süründürdüler" demesine de sert tepki gösterdi.

AK Parti'nin, kamuda türban serbestisi için geçmişte MHP'nin verdiği teklifi kabul etmediğini hatırlatan Bahçeli, ''Bizim başörtüsünden rahatsız olmamız eşyanın tabiatına aykırıdır. Ne var ki Başbakan Erdoğan, başörtüsünü inançlı hanımefendilerin başına takmaktansa PKK'nın ve rezilliklerinin kılıfı yapmıştır'' diye konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

''Biz AKP'nin tezkere kararları altında ne dolaplar çevirdiğini, nasıl günü kurtardığını, nasıl müzakere yaptığını iyi biliyoruz.

'TEZKEREYE ONAY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ'
Bu zihniyetin asıl yüzünü bilmemize rağmen yine de Türkiye'nin ve aziz milletimizin menfaati olası terörist saldırıları, Türkmen kardeşlerimizin emniyeti için Irak tezkeresine onay vermeyi düşünmekteyiz.

'SEN SLOGAN MİLLİYETÇİSİ BİLE OLAMAZSIN'
Başbakan Adana'da milliyetçilikle ilgili yorumlar da yapmış. Sayın Başbakan Andımız slogan değil, adı üstünde Ant'tır yemindir. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan Başbakan'ın milliyetçilikten bahsetmesi, milliyetçilik tanımları yapması utanmazlık örneğidir.

Sayın Başbakan bilmelisin ki, sen hakir gördüğün slogan milliyetçisi bile olmazsın. Zira milliyetçilik BOP'un panzehrindir, senin karşı cephendir ve sana çok yabancı milli bir değerdir. Eğer senin bir milliyetin varsa, eğer senin bir kimliğin mevcutsa, sana tavsiyemiz sen de onun sloganını at, sen de onunla övün, sen de onunla gururlan. Yoksa sus, seni ya arif bilsinler ya da adam sansınlar.

Sorarım sana Sayın Erdoğan biz ki, göğsümüzü gere gere Türk'üz diyoruz, peki sen ne diyorsun, neyinle iftihar ediyorsun? Milli ve manevi değerleri istismarla mı övünüyorsun? Yabancıların dümen suyuna girmekle, küresel kanlı projelere Eşbaşkan olmakla mı kendini teselli ediyorsun. Ya da başörtüsü üzerinden geçinmekle mi avunuyorsun?

'SEN HİÇ OKURKEN DUYGULANMADIN MI?'
Başbakan Erdoğan Türklüğe savaş açmıştır. Sayın Başbakan ilkokul çağlarında Andımız'ı okunurken, hiç mi kalbin çarpmadı, hiç mi duygulanmadın? Yıllar yılı sen de, öyle ya da böyle 'Türk'üm, doğruyum ve çalışkanım' derken içten içe Türk olmadığını mı hatırladın, Türklüğe kin ve husumet mi besledin?

Söyler misin bize, Türk olmak seni niçin bu kadar gocundurmakta, niçin bu kadar kaşındırmaktadır? Türk milletinin gönlü öyle geniş, adaleti, hoşgörüsü ve merhameti öyle fazladır ki, seni bile zirveye taşımış, seni bile baş tacı yapmıştır.

Sen ki mahalle aralarında top oynarken bu millet seni Başbakanlık'a, Türk'lük seni siyasetin tepesine çıkarmıştır. Bu mudur kabahat, bu mudur suç? Sayın Başbakan Türküm diyen değil, bizzat sen Türkiye'nin itibarını yerlerde süründürdün. Doğruyum diyenler değil, yolsuzluğun dibini sen boyladın. Çalışkanım diyenler değil, sen, hısımların, dünürlerin ve çevrendekiler 'yan gel Osman bir dönüm bostan' deyip hüküm sürdünüz.

'HAÇLI SEVDANDAN VAZGEÇ'
Türklükle uğraşma, Haçlı sevdandan vazgeç. Onlar emeline ulaşamadı, sen ise asla hedeflerine varamayacaksın.

'BÖLÜK PÖRÇÜK GETİRİLMESİNE KARŞIYIZ'
Partimiz, Anayasa Uzlaşma Komisyonu faal ve çalışır haldeyken, uzlaşmayla belirlenen maddelerin bölük pörçük bir şekilde Meclis Genel Kurulu'na getirilmesine karşıdır.''

'BAŞÖRTÜSÜ PKK'YA KILIF YAPILDI'
AK Parti'nin, kamuda türban serbestisi için geçmişte MHP'nin verdiği teklifi kabul etmediğini de hatırlatan Bahçeli, ''Bizim başörtüsünden rahatsız olmamız eşyanın tabiatına aykırıdır. Ne var ki Başbakan, başörtüsünü inançlı hanımefendilerin başına takmaktansa PKK'nın ve rezilliklerinin kılıfı yapmıştır'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...