NTV

Bahçeli: Askeri seçenek de masada olmalı

Türkiye

MHP lideri Devlet Bahçe, Irak’ın Musul kentinde rehin alınan Türklerin kurtarılabilmesi için askeri seçeneğin de masada olması gerektiğini söyledi.

Partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu 10. Dönem kapanış töreninde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır'daki komutanlıkta Türk bayrağının indirilmesi ve Musul'da Türk vatandaşlarının rehin alınmasını değerlendirdi.

Hükümetin politikalarının iflas ettiğini savunan Devlet Bahçeli, "Başbakan'a kalsa bayrak indirmek normaldir, taşımak ise tahrik unsurudur. Türk demek ırkçılık, milliyetçilik demek faşistliktir. Kısaca milli ve manevi değerleri savunmak provokasyondur. Milli ve tarihi kabulleri eriyen ve silikleşen iktidar kadroları Türkiye ve Türk milletini felakete sürüklemektedir. AKP siyaseti baştan ayağa sorunlu ve hastalıklıdır. Hükümetin iç ve dış politikası iflas etmiştir" dedi.

Bahçeli, Musul'da konsolosluk personeli ve TIR şoförlerinin rehin alınmasıyla ilgili de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

"Musul’daki diplomatik misyonumuzun basılması, Türk topraklarına tecavüz etmek değil midir? Vatandaşlarımızın silah zoruyla ve tehditle özgürlüklerini gasp etmek, Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret değil midir?" diye soran Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar oluyorken, Başbakan IŞİD’e en küçük tepki göstermemiş, gösterememiştir. IŞİD’i eleştiren bir tek sözü henüz duyulmuş değildir. Dahası IŞİD’e terörist bile diyememiştir. Çünkü Başbakan'ı; sakladığı, gizlediği ve söyleyemediği karanlık ilişkileri esir almış, ağzını ve bahtını kapatmıştır."

Bahçeli, IŞİD terörüne karşı her türlü tedbirin de sırasıyla ve acilen planlanarak alınmasını gerekli gördüklerini söyledi.

Bahçeli, "Askeri seçenek masada olmazsa başta Başkonsolos olmak üzere oradaki 49 vatandaşımızın serbest bırakılma şansı kalmaz" dedi.