NTV

Bahçeli: Barzani bize tercih ediliyorsa iyi niyetli yorumlamam

NTV Haber

Türkiye

MHP lideri Devlet Bahçeli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bayrağının Barzani'nin Türkiye ziyaretinde göndere çekilmesine sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin Türkiye ziyareti, AK Parti ile MHP arasında tartışma başlattı.

Barzani'nin ziyareti nedeniyle, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağı Atatürk Havalimanı'nda göndere çekilmişti. MHP lideri Devlet Bahçeli, bu duruma, "rezalet" sözüyle tepki göstermiş, Başbakan Binali Yıldırım ise eleştirilerin iyi niyetli olmadığını söylemişti.

Bahçeli, tepkisini Twitter'dan sürdürdü.

Bahçeli, "Sayın Başbakan Barzani paçavrasını gündeme getirmenin iyi niyetlilik olmadığını söylüyor.Kötüye kötü demenin neresi iyi niyetlilik değildir?. Ne oldu da Barzani Türkiye’de, hem de şu nazik ve hassas dönemde ağırlandı? Hangi bölgesel ve küresel politikanın yörüngesine girildi? Eğer Barzani, bize tercih ediliyorsa, ki bu da bir tercihtir, asıl bunu iyi niyetle yorumlayamam, samimiyetle okuyamam. Sayın Başbakan’a millilik övgüleri yaparken, mahcup olacağımız, yüzümüzü kara çıkaracak misal ve eylemlerle karşılaşmaktan üzülüyoruz." dedi.

Bahçeli, AK Parti ile bu konuda yaşanan görüş ayrılığı yaşasalar da, anayasa değişiklik teklifine desteklerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

Bahçeli, "Biz 16 Nisan’da millet için evet, devlet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. Ve hakkın hukukun safında evet diye yağacağız. Yemin ettik, dönmeyeceğiz. Döndürmeye çalışanlara bakmayacağız. Tuzak kuranlara aldanmayacağız, üzerimize oynayanlara kanmayacağız." dedi.

ETİKETLER