Bahçeli: Bozgun ve darlık uzun sürmeyecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yerel seçim çalışmalarına başladığı ilk durak olan Bilecik'in Söğüt ilçesindeydi. Halka seslenen Bahçeli, “Bozgun ve darlık uzun sürmeyecek'' dedi.

Anadolu Ajansı 12.04.2014 - 19:15

Bahçeli: Bozgun ve darlık uzun sürmeyecek

MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçimden önceki ilk durağı olan Söğüt'ü ziyaret etti.

Bahçeli, "Beyliklere bölünmüş, istilalara uğramış, kardeşliği zayıflamış, birlikte yaşama mefkuresi kesintiye uğramış yurdumuz, Söğüt'te kendine gelmeyi nasıl başarmışsa bu muazzam dirilişin benzeri inşallah tekrarlanacaktır" dedi.

Bahçeli, seçimlerden sonraki ilk ziyaretini Söğüt'e yapmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Bahçeli, yerel seçim çalışmalarını, sandığa gidilmesine 431 gün kala 24 Ocak 2013'te Söğüt'te başlattıklarını hatırlatarak, "Ecdadımızın aziz hatıralarından güç alarak başarıya odaklanmıştık ve sizlere değerli dava arkadaşım Halil Aydoğdu'yu emanet etmiş, desteğinizi beklemiştim. Allah hepinizden razı olsun ki bizleri kırmadınız ve belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisine teslim ettiniz" ifadesini kullandı.

Söğütlülerin, seslerini duyması ve yanlarında olmasının kendileri için tarihi önemi bulunduğunu vurgulayan Bahçeli, bu ilçenin, dünya tarihini değiştirecek çok önemli bir destanın mayalandığı mübarek bir yurt köşesi olduğunu anlattı.

Bu topraklarda fetih düşleri kurulduğunu, zafer haritaları çizildiğini ve kardeşliğin önsözünün yazıldığını dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti: "Söğüt'ün her karışında Hayme Ana'nın duası, Şeyh Edebali'nin irfanı, Dursun Fakıh'ın ahlakı, Ertuğrul Gazi'nin öğütleri, Alplerin, gazilerin cesaretleri vardır. Söğüt, Türk tarihinin aydınlık yüzüdür. Bir Türkmen boyundan cihana hakimiyet kurmuş bir imparatorluğun doğuşundaki sır, Söğüt ruhu, Söğüt vicdanı ve Söğüt kararlılığında gizlidir. Ertuğrul Gazi, Orta Asya'dan bu yana süregelen Türkmen boylarına yurt arama sevdasını, bugün sınırlarımızın ötesinde, Caber'de, Fırat'ın koynunda yatan babası Süleyman Şah'tan almıştır. Ertuğrul Gazi'den başlayarak şekillenen tarih içerisinde uğruna verdiğimiz şehitlerimizden, Anadolu toprakları vatanlaşmıştır. Bu, yüzyıllardır Türksüz bir Anadolu arayışındaki sömürgeci zihniyete karşı da en kesin cevap olmuştur.”

“Ertuğrul Gazi ve oğullarının en önemli başarısı, Anadolu Türkmen boylarının ve beylerinin, kavga ve kargaşadan uzak tutup ortak hedeflere yönlendirmiş olmasıdır. Bu yüksek beceri, bu yüksek başarı, bu yüksek irade, Türklerin dünya tarihine yön ve istikamet vermesini sağlayan kudret ateşini körüklemiştir. Bu hakikat, bizim için paha biçilmez bir mirastır. Coşkumuzun kaynağı, mücadelemizin ana fikri, bu derin güvenceye dayalıdır. Bundan dolayı Söğüt, göz nurumuzdur, yürek atışımızdır, gelecek umudumuz, gelecek iddiamızdır. Bizim mücadelemizde Ertuğrul Gazi ocağı, manevi pusuladır. Bizim varlığımızda, ecdadımızın buyrukları ve yaşanmış tüm asırları belirleyicidir. Bu itibarla Söğüt, sırtımızı yasladığımız, hedeflerimizi tayin ettiğimiz, varlığıyla kıvanç duyduğumuz, ecdat yadigarı topraklardır" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...