Bahçeli: Bozkurt gibi direniriz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, İmralı görüşmelerine tepki göstererek "Bırakın AKP, BDP, CHP, İmralı canisi aynı cephede olsunlar. Biz hepsine bozkurt gibi direniriz" diye konuştu.

22.01.2013 - 11:00

Bahçeli: Bozkurt gibi direniriz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Tarihteki yıkım dönemlerinin tekrarlanmak istendiğini savunan Bahçeli, ''Çünkü ortam uygun, işbirlikçi iktidar hazır, hainler heves ve iştah içindedir'' dedi.

Türkiye'nin adım adım tasfiye edildiğini iddia eden Bahçeli, şöyle konuştu:

''Demokrasi, özgürlük, çözüm, barış, insan hakları çığırtkanlığıyla Türk milleti eskiye nazaran daha vahim bir sürecin içine sokulmuştur. Sevr'de yarım kalan hesaplar, milli iradeyi temsil eden çoğunlukçu iktidar tarafından milli birlik ve kardeşlik projesi diye yutturulmaya çalışılan çöküş ve çözülme programının içine alınmıştır. Çözüm sözleri, barış ezberleri varlığımızı, birliğimizi ve bin yıllık hukuku harap etmeye ayarlı saatli bir bombaya dönmüştür. Sevr'e, barış antlaşması diyerek imza atanların varisleri, bugün yeniden barış sözleriyle Türk milletinin defin törenini hazırlamaktadır. Dün işgalcilere kucak açanlar, dün Türk'e ölüm fermanı yazanlar, dün Anadolu'ya kabus yaşatanlar, bugün yeniden çözüm iksiriyle gözleri boyamaya ve akılları karıştırmaya gayret etmektedirler. Başbakan Erdoğan, Damat Ferit'ten aldığı bayrağı parçalanmış millet bünyesine, bölünmüş vatan coğrafyasına dikmek için çalışmaktadır. Bunun için, tıpkı izinden yürüdüğü gayri milli isimler gibi istismarda, aldatmada sınır tanımamaktadır.

Başbakan Erdoğan'ın teslimiyetçi ve diz çöken acizliği her zillete boyun eğen, her kepazeliğe davetiye çıkaran politikaları Türkiye'yi ve Türk milletini sona yaklaştırmaktadır. AKP Hükümeti, 'Şark Meselesi'nin kalıntısı, uzantısı, parçası ve bir uzvu olmaya talip olmuştur. Başbakan Erdoğan için Haçlılarla, kafir planlarıyla bir ve aynı niyete sahip olmak rahatsız edici görülmemiştir.''

Türk milletinin bütünlük içinde yaşaması dışında hiçbir alternatifi kabullenmediklerini vurgulayan Bahçeli, ''Milleti bölmenin adı çözüm olarak görülüyorsa, biz çözüme ve çözüm taraflarına karşıyız. Türkiye'yi yıkmanın, devleti dinamitlemenin adı barış ise biz barış denilen kılık değiştirmiş bölücü üsluba tamamıyla kapalıyız ve karşıyız'' dedi.

Dayanışma içinde olan zalimler, kötüler, hainler, bölücüler ve teröristlerle başa çıkacaklarını dile getiren Bahçeli, ''Bırakın AKP, CHP, BDP, PKK, Barzani, İmralı canisi ve Kandil artıkları aynı safta toplansınlar, aynı kalıba girsinler. Biz hepsine bozkurt gibi direniriz.

Bırakın; bölünme uydusu olanların, BOP tuzağına düşenlerin, Kandil yamacına çözüm paraşütüyle inen soytarıların yedikleri, içtikleri ayrı gitmesin. Bize büyük Türk milletinin sevgisi ve bağlılığı ziyadesiyle yeter'' diye konuştu.

'SAVAŞ VARSA KARŞI CEPHESİ KİM?'
Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"PKK talepleri gün be gün karşılanmaktadır. Bu hafta Meclis gündemine gelecek ana dilde eğitim bunun parçasıdır. Şehitlerimizin kanı bu caninin eline bulaşmıştır.

Merak etmekteyiz ki, barış nedir, tarafları kimlerdir? Şayet barıştan bahsediliyorsa, bir savaşa girilmiştir de bu mu sonlandırılmak istenmektedir? Savaş var idiyse, bunun karşı cephesi kim ya da kimlerden oluşmaktadır? PKK, Türk devletinin eşiti, muhatabı haline mi gelmiştir? İmralı canisi kimi temsil etmekte, kimin adına konuşmaktadır?

Terör örgütüyle mücadele eden gazilerimizin ve şehitlerimizin hakkı nasıl ödenecek? Türkiye'nin teslim senedi imzalanınca Türkiye parçalanınca buna çözüm mü diyeceğiz?

Sayın Başbakan çözümle neyi çözmeye, barışla neyi çökertmeye çalışıyor?"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...