Bahçeli: Bu kanlı olay örtülemeyecek

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde MHP seçim irtibat bürosuna yapılan saldırıyı değerlendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, “bu kanlı olayın hiçbir şekilde örtülemeyeceğini” belirterek, “Başbakan ve hükümet, kiralık katillerin peşine düşmelidir” dedi. Saldırıyla ilgili olarak 1'i çocuk 4 kişi gözaltına aldı

27.01.2014 - 10:26

Bahçeli: Bu kanlı olay örtülemeyecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki seçim irtibat bürosuna yapılan saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Saldırıda yaşamını yitiren Cengiz Akyıldız’a Allah’tan rahmet dileyen Bahçeli, yaralananlara da acil şifalar diledi.

Saldırıyı "azılı ve bölücü katiller tarafından alçakça, kalleşçe ve kahpece bir saldırı" olarak nitelendiren Bahçeli, özetle şu ifadeleri kullandı:

"İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış dağ tecrübeli şehir eşkıyaları yine ölüm saçmış, yine vatan ve millet sevdalılarını can evinden vurmuştur.

Bir arkadaşımızın şehit olmasına, beş arkadaşımızın yaralanmasına sebebiyet veren kanlı eylem her yönüyle aydınlatılmalıdır. Başbakan Erdoğan ve hükümeti Milliyetçi Hareket Partisi'ne namlu çeviren kiralık katillerin peşine düşmeli ve derhal yakalamalıdır.

AKP-PKK oyununu bozmak, suçlulardan hesap sormak için sabrımızı nimet gibi görüp, metanetimizi ihsan gibi değerlendirip zorluklara hukuk sınırlarından taşmadan karşı koyacağız. Nitekim Milliyetçi-Ülkücü hareket sağduyunun çizgisinden ayrılmayacaktır.

Biz ihtiyaç doğarsa, millet ve memleket uğruna ne can vermekten, ne bedel ödemekten korkmayız, çekinmeyiz, kenara çekilmeyiz. Fakat hiç kimse, hiçbir odak, hiçbir kesim, hiçbir provokatör sabrımızı sınamaya, dayanıklılığımızı test etmeye kalkışmamalıdır.

Biz ki idam sehpalarını yıkarak, düşmanlıkları yenerek, eziyetleri, mahrumiyetleri, mahkumiyetleri ülkülerimizin aleviyle yakarak bugünlere geldik. Bulunduğumuz noktadan geriye dönüş yoktur, olmayacaktır.

Şehit versek de bu yoldan caymayacağız. Saldırılarla kuşatılsak da hak ve hakikat yolundan çıkmayacağız."

SALDIRIYA 4 GÖZALTI
Esenyurt ilçesinde MHP’nin seçim irtibat bürosunun dün yapılan açılış töreninde, laf atmayla başlayan kavgada kan dökülmüştü.

Silah, bıçak ve sopaların kullanıldığı saldırıda Cengiz Akyıldız hayatını kaybetti. Olayda 4 kişi de yaralandı.

Öte yandan, olayla ilgili olarak 1'i çocuk, 4 kişi gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Emniyet yetkilileri, olayın siyasi olmadığını ve tamamen bir asayiş olayı olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...