Bahçeli: Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek milli egemenlik ilkelerine hakaret

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek ''Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir'' dedi.

Haberler - NTV Haber 11.01.2021 - 13:58 | Son Güncelleme : 11.01.2021 - 13:59

Bahçeli: Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek milli egemenlik ilkelerine hakaret

MHP Genel Başkanı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

''ABD'nin seçilmiş başkanına ve seçim sonuçlarına saygı duyan, ama Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na 'sözde' diyen CHP Genel Başkanı'nın hukuka ve milli iradeye savaş açması kendisini bekleyen makus sondan da asla kurtaramayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı'na sözde demek öz itibariyle Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir.''

YARGITAY'A HDP ÇAĞRISI

MHP lideri, HDP'ye kapatılma davası açılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın harekete geçmesi çağrısında da bulundu.

Bahçeli, ''HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmasının bedelini kanun, millet ve tarih önünde kesinlikle ödemelidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bilhassa 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hazırlanan ve hukuken açık ihbar niteliği taşıyan iddianameyi temel alarak HDP hakkında acil ihtiyaç olan kapatma davasını süratle açabilecektir'' ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, ABD'de Kongre binasının işgali ile Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestoların aynı döneme denk gelmesinin dikkat çekici olduğunu kaydederek ''Tek kaynaktan beslenen bir eylem türüne işaret etmektedir'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...