MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yine çözüm süreci ve Gezi Parkı olayları üzerinden hükümeti eleştirdi.

Başbakan Erdoğan’a seslenen Bahçeli, “Duran adamlara değil, bölen adamlara kafayı takmalısın” dedi.

Partisinin Erzurum'da düzenlediği "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" mitinginde konuşan Bahçeli özetle şunları söyledi:

"Taksim Gezi Parkı’ndaki, protestolara ‘çapulcular’ derken gençleri düzeni bozmakla eleştirirken bölücülerin ne yaptığının farkında mısın?

Taksim'den vatan taksimi için pay mı çıkarmaya gayret ediyorsun? Senin için düzen birlik ne çağrıştıtyor?

Duran adamları değil; bölen, kesen, biçen, yağmalayan, doğrayan, kasteden, adam müsvettelerine, 63 yarım adama ve yanında adamlığı mum gibi eriyenlere kafayı takmalısın. Tencere-tava değil milletin birliğini çalanlara bakmalısın.

Başbakan Erdoğan insanlarımızı ayırmak, cepheleştirmek ile önüne gelen ile çekişmekte ve çakışmaktadır. Camiye ayakkabıyla giren, içki içen ve başörtülü kardeşlerimize saldıran her kim ya da kimler ise Başbakan bunları bulmalısın, deşfre etmelisin, televizyonda dedikodu yapmamalısın.

Bu siyaset anlayışı başörtü hassasiyetini tekrar alevlendirmek, inanan-inanmayan, laik-anti laik, Türk, Kürt, Alevi, Sünni bloklaşmasını derinleştirmek amacıyla olmadık yalanlara hayasızlıklara sığınmaktadır. Başbakan Erdoğan zalimliğini, gaddarlığını, milli irade hırsızlığını sürekli genişletmek, Türk milletine hiçbir dönemde yapılmayan kötülükleri yapmaktadır.

Başbakan siyasetini icazet ve ikbal üzerine kurmuştur. Zina meselesini istismar etmiş başörtü meselesini istismar etmiş, imam hatip meselesini tahrip etmiş gençleri aldatmıştır. Etnik ve mezhep gerilimini kullanmıştır."