Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

TÜRKMENLERİN ÖLDÜRÜLMESİ
''Irak Türkmenlerinin yüz yüze kaldığı olaylar açıkça kıyımdır. Türkmenlerin acısı bitmemektedir. Katliama varan kanlı saldırılar duramamaktadır. Türkmenler Türk Devleti'nin yardımından mahsur bir hale gelmiştir. Filistin'de İsrail saldırılarında dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimiz insandır da Türkmen kardeşlerimiz insan değil midir? Hemen hemen her gün Irak Türkmenleri ölüme terk edilmekte. Başbakan Erdoğan Türkmenleri neden görmemekte? Erbil'e teröristlerle müzakere hazırlığı yapan AKP'lilerin akıllarında Türkmenlere yapılan saldırılar var mıdır? Barzani'ye karşı Türkmenlerin hak ve hukuku ne zaman korumaya alınacak? Kimse unutmasın ki Barzani'ye, AKP'ye inat Kerkük Türk'tür ve ilelebet Türk kalacaktır.

Musul ve Kerkük'ün kaybına on yıllardır üzülüyoruz. Bu yası içten içe yıllardır yaşıyoruz. Şimdi de Türkmenliğin silinmesi ile karşı karşıyayız. Ancak büyük Türk milleti buna izin vermeyecektir. Akan Türkmen kanı durmadan bize rahat yoktur. MHP, Türkmen kardeşlerinin her zaman yanında olacaktır.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEKİ SALDIRI
Bu saldırının gerçekleşme zamanı dikkat çekicidir. Söz konusu eylemin Ankara'nın göbeğinde meydana gelmesi herkesi düşündürmelidir. Türkiye güvensizliğin, sabotaj ve eylemlerim kol gezdiği bir ülke haline gelmiştir. Güvenlik konularında açık olduğu gün yüzüne çıktı. Gelişmelerin şakaya gelir tarafı yok. Türkiye her gün huzursuzluğun farklı bir rengiyle tanışmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanı Gül'ün, "Emniyet teyakkuzdaydı, istihbarat teşkilatlarımız uyardı ama maalesef önlenemedi'' beyanı başarısızlığın beceriksiziliğin işareti olarak görülmelidir. Bunlar olurken hükümet nerededir?

ABD'Lİ SIERRA'NIN ÖLDÜRÜLMESİ
İstanbul’da ölü bulunan ABD’li turistin sırrı ortada durmaktadır. Türkiye kötü niyetlilerin hışmına uğramaktadır. Bu cinayetin esrar perdesi aralanmalıdır. Kim ya da kimler ABD'li kadına kıymış, canından etmiştir? Türkiye iyiye gitmemektedir.

İMRALI İLE GÖRÜŞMELER
İçimizdeki yangın büyümekte, yüreğimizdeki sancı artmaktadır. Bölmenin seyisliğine soyunanlar her tarafı sardı. Terörist olmak geçer akçe haline dönüştü. Hükümet PKK'yla müzakereler sürdürmek amacıyla her yola başvurmaktadır.İmralı canisi Başbakan'ın yeni sırdaşı. AKP ve BDP İmralı-Kandil organizasyonuyla yönetilmektedir. AKP, BDP ile bütünleşmekte. BDP'li sefiller Başbakan'ın yanında çözüm sırasına geçmiştir. BDP'li ırkçılar AKP'den aldıkları yardım ve destekle Türk milletinin arasına nifak sokmaktadır.

'ERDOĞAN PKK'YA PİK (SIÇRAMA) YAPTIRMAKTA'
Başbakan'ın ani dönüşleri arşa, varmış eşikleri aşmıştır. Vatanın varlığına ömür biçiyorlar. PKK'nın silahla yapamadığı ne varsa hükümet çözüm maskesiyle kademe kademe yerine getirmektedir. Çözüm çağrıları altında Türk Devlei haraç mezat teslim edilmektedir. Türk milleti parçalanmaktadır. Başbakan Erdoğan PKK'ya pik (sıçrama) yaptırmaktadır.''