Bahçeli: Erdoğan teröristlerin arasına karışsın

PKK'nın sınırdışına çekilmesinin silahların bırakılmasıyla mümkün olacağını söyleyen Başbakan Erdoğan'a tepki gösteren Bahçeli, ''Teröristlerin tek suçu silah taşımak mıdır? Başbakan Erdoğan'a önerimiz, kendisinin de teröristlerin arasına karışması ve sınırlarımızdan dönmemek üzere gitmesidir'' dedi.

Haberler 02.04.2013 - 11:24

Bahçeli: Erdoğan teröristlerin arasına karışsın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

TERÖRE ÇÖZÜM ARAYIŞI
'' hain tuzaklarla kuşatılmıştır. Ülkemiz kısır bir döngünün içine hapsedilmiş bulunmaktadır. Girişim, dayanışma gibi adlarla bir araya gelerek ihanete çanak tutan mihraklar, akil olarak övünülen akılsız ve vicdansızlar sıra sıra dizilmişlerdir. Başbakan Erdoğan kendi egolarını ve bireysel hedeflerini gerçekleştirmek için her dokunulmaz hakkımızla didişmeye başlamıştır.

'ÖNERİMİZ; TERÖRİSTLERİN ARASINA KARIŞSIN'
Teröristlerin tek suçu silah taşımak mıdır? Bugüne kadar işledikleri cinayetlerin, döktükleri kanların ve şehit ettikleri vatan evlatlarının hakları ne olacaktır? Başbakan Erdoğan, PKK'ya genel af ilan ettiğinin farkında mıdır? Teröristlere güvence verme yetkisini nereden almaktadır? 'Hadi gidin, işiniz rast gelsin' deme densizliğini kendisine nasıl yakıştırmaktadır?

PKK'lılar ülke dışına göstere göstere giderken hangi hukuk kuralı uygulanacaktır? Başbakan Erdoğan'a önerimiz, kendisinin de teröristlerin arasına karışması ve sınırlarımızdan dönmemek üzere gitmesidir. Bizim açımızdan tek çıkış, PKK'lıların silahlarını güvenlik güçlerine teslim etmesi arkasından da Türk mahkemelerinde yaptıklarının hesabını vermeleridir. Bunun dışında başka bir yol, başka bir çare yoktur. Caniler nerede görülüyorsa orada etkisiz hale getirilmelidir. Bilinsin ki PKK militanlarına silahlı ya da silahsız sınırı geçmesine izin vermek suçtur. Başbakan Erdoğan ve hükümeti işlediği suçların vebalini üstlenmek zorunda kalacaktır. PKK süreci sönmeye başlamıştır, Türk milleti bu sürece onay vermemiştir.

'TÜRKİYE'Yİ FEDERASYONA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN Mİ OY ALDI?'
Erdoğan, 2023'de de Başbakan olursa eyalet sistemini önereceğini söylemiştir. Burada aklımıza eyalet yönetimiyle ilgili İmralı canisi ile ilgili İmralı canisine ve PKK'ya ne söz verdiği akla gelmelidir. Bir umut mu verilmiştir. Başbakan Erdoğan Türkiye'nin eyaletlere bölünerek parçalanmasına yeşil ışık mı yakmıştır? Bu zihniyet çözüm diyerek Türkiye'nin nerelerinden ödün vermeyi göze almıştır? Başbakan Erdoğan Kürdistan'ın kurulması için söz vermiş midir? Başbakan Erdoğan, konuşmalı, milletimize cevap vermelidir. Eyalet sistemi tamamen federal bir yönetimdir.

Başbakan Türkiye'yi federasyona dönüştürmek için mi oy almıştır? Temel yapılanma ve değerler tamamen ortadan kalkacaktır. Anadolu tesadüfen 'vatan' olmuş bir coğrafyanın adı değildir. Başbakan ve AKP'nin 2 vahim eksikliği; tarih bilmemesi ve milleti anlamamalarıdır.

'TÜRK MİLLETİ'NİN GARDİYANI'
İmralı canisi ile Başbakan aynı zamanda Türk milletinin gardiyanı olmaya namzet olduklarını her fırsatta kanıtlamışlardır. Başbakan Erdoğan bilmez midir ki, düşündükleri ve söyledikleri suçtur. Bu kafa yapısıyla Türkiye nereye kadar gidecektir? Türk milleti terör himayecisi bir başbakana daha ne kadar tahammül edecektir?

'AKP'YE OY VERMİŞ KARDEŞLERİM TEPKİ GÖSTERMELİ'
Milli ve manevi bağlılıklarından şüphe etmediğim AKP'ye oy vermiş kardeşlerim gidişata tepki göstermeli, ses vermeli ve mutlaka gelişmelere söyleyecekleri bir şeyleri olmalıdır. AKP'li vatansever milletvekili arkadaşlarım, Başbakan'ın düşüncelerini nasıl benimseyebilmekte ve onay verebilmektedir? İmralı canisinin peşine düşen, bölücü dayatmalara kucak aşan Başbakan ve hükümetini 'AKP'liyim diyen herhangi bir vatandaşım nasıl masum görebilecektir?''

Sayfa Yükleniyor...