Bahçeli: Gerekirse tüm gemileri yakarız

MHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Murat Taşer olduğu açıklandı. İzmir'deki aday tanıtım toplantısında konuşan MHP Lideri Bahçeli, ''Biz Türk milleti için gerekirse tüm gemileri yakarız. 30 Mart Türk milletine hazırlanan hain projelerin delik deşik edileceği tarihtir'' dedi.

Haberler 29.12.2013 - 14:16

Bahçeli: Gerekirse tüm gemileri yakarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İzmir Büyükşehir Belediye ve 30 ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı tanıtım toplantısında konuştu.

İZMİR ADAYI MURAT TAŞER
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Murat Taşer olduğu açıklandı.

Taşer, AK Parti adayı Binali Yıldırım ve CHP'den aday olan Aziz Kocaoğlu'yla birlikte İzmir'de adaylığı açıklanan 3. isim oldu.

MURAŞ TAŞER KİM?
Taşer, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura'nın bürokratları arasındaydı.

İzmir'in önemli toplu konut projelerinden "Evka"da görev aldı.

Bir dönem İzelman Genel Müdürlüğü yaptı. 1995 yılında MHP'den İzmir milletvekili adayı olan Taşer, merhum Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş ile yakınlığıyla biliniyor.

BAHÇELİ'DEN 'İSTİKLAL MÜCADELESİ' CEVABI
Konuşmasında yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili eleştirilerde bulunan Bahçeli, operasyonun sonuçlandıralamaması halinde 'nin daha büyük sorunlarla karşılaşacağını savundu.

MHP Lider, Başbakan Erdoğan'ın süreci "Yeni Türkiye'nin İstiklal mücadelesi" olarak değerlendirmesine de cevap verdi: ''Rüşvetçileri kollamak İstiklal kavramıyla özdeşleştirilemez.''

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

''Türkiye'nin MHP'ye ihtiyacı vardır. Mazlumlar, mağdurlar, milliyetperverler,yetimler alayı birden MHP'ye umut bağlamıştır. Bize göre Türkiye'nin düzlüğe çıkması için 30 Mart altın fırsattır. 30 Mart milattır. AKP'nin devranı yakında kapanacak, AKP mumu sönecektir. Aldatma kandırma ve palavra iktidarı kepengi indirecektir.

Türk milleti 30 Mart'ta huzura uyanacak. 30 Mart ihanetin başına çuval geçirecek tarihtir. 30 Mart Türk milletine hazırlanan hain projelerin delik deşik edileceği tarihtir. Parlak yarınlara bir ve beraberce ulaşmanın başka bir yolu görünmemektedir. Biz Türk milleti için gerekirse tüm gemileri yakarız.

Sabahın köründe baskınlar yapılmış, sözde darbe davalarında kullanılmak üzere, kazılar yapılmıştır. Bavul dolusu belgeler, sahte cd'ler aslı olup olmadığına bakılmaksızın delil olarak sunulmuştur.

Genelkurmay başkanları terörle suçlanmış ve cezaevine konmuştur. Geceli gündüzlü araştırma ve inceleme sonucu insanların hayatı karartılmıştır. PKK'lı gizli sanıklar, vicdanlara sığmayan kararlar hafızalara kazınmıştır. İktidar hukuka müdahale etmektedir. Savcılara zorluk çıkartmaktadır. Başbakan ve hükümeti Anayasa'ya aykırı davranmaktadır. Türkiye hukuk devleti olmaktan hızla uzaklaşmaktadır.''

Sayfa Yükleniyor...