Bahçeli: Gerilim stratejisinden vazgeçilmeli

MHP Lideri Bahçeli, Türkiye'nin kritik günler yaşadığını belirterek, "Türkiye'de artık seçim tartışmasına son verilmelidir, gerilim stratejisinden vazgeçilmelidir'' dedi.

Anadolu Ajansı 17.04.2014 - 16:05

Bahçeli: Gerilim stratejisinden vazgeçilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi'ni ziyaretinde, 30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde MHP'den aday olup yeniden belediye başkanlığına seçilen Enver Demirel'i tebrik etti.

Demirel ile bir süre makamında görüşen Bahçeli, daha sonra belediye başkanlığı binası önünde partililere hitaben konuşma yaptı.

Bütün zorluklara, engellere, sandık güvenliğinin sağlanmamasına, sayım sırasında şaibelerin ortaya çıkmasına rağmen büyük bir teveccüh gösterilen MHP'nin seçimlerin tek başarılı partisi olduğunu savunan Bahçeli, bunun en güzel örneklerinden birinin Etimesgut olduğunu dile getirdi.

Demirel'in ilçede yürüttüğü çalışmaların halkın memnuniyetini kazandığını ifade eden Bahçeli, Etimesgutlulara ve seçimlerde partisi adına çalışma yürütenlere teşekkür etti.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ
30 Mart yerel seçimlerinin önemine işaret eden Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği takvime göre Cumhurbaşkanlığı seçimi için 10 Ağustos'ta birinci oylama, 24 Ağustos'ta da ikinci oylamanın yapılacağını, 28 Ağustos'ta halkın seçtiğinin görevi devralacağını anımsattı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bunun arkasından hemen 25. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin gündeme geleceğini, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. dönem milletvekilliği seçimlerinin 12 Haziran 2015'e kadar tekrarlanması gerektiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tespitimiz odur ki 7 Haziran 2015'te 25. dönem milletvekilliği genel seçimleri olacaktır. MHP'ye gönül vermiş dava arkadaşlarıma, oylarıyla MHP'yi desteklemiş olan değerli vatandaşlarıma, hepsine, önümüzdeki süreç içerisinde millet hizmetini, milleti uyarma ve uyandırma görevlerini yerine getireceklerine inanıyoruz. Türkiye kritik günler yaşamaktadır. Türkiye'de artık seçim tartışmasına son verilmelidir, gerilim stratejisinden vazgeçilmelidir, kutuplaşma ve cepheleşmeyi körükleyerek taraftarlarını keskinleştirme heveslerinden vazgeçilmelidir. Türkiye'nin huzur içerisinde, geleceğini sağlayacak seçimlere önem verilerek birlik ve beraberlik içerisinde millet iradesine saygı gösteren davranışlarla geleceğimizi tekrar belirleme çabalarımız sürdürülmelidir."

Seçimleri MHP'den kazanan belediye başkanlarına yönelik bu ziyaretlerin süreceğini belirten Bahçeli'ye, Etimesgut Belediye Başkanı Demirel, ziyareti anısına bir hediye verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...