Bahçeli: Gülen'in dönmesinde yarar var

MHP Lideri Bahçeli, Fethullah Gülen’in Türkiye’nin konularına vakıf olabilmesi için dönmesi gerektiğini söyledi.

12.05.2011 - 06:54

Bahçeli: Gülen'in dönmesinde yarar var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.

Bahçeli Fethullah Gülen'le ilgili bir soruya şu cevabı verdi: "Türkiye, Erdoğan, Gülen ve Öcalan eşkenar üçgenine hapsedilmiş durumda. Türkiye’nin konularına vakıf olabilmesi için Fethullah Gülen’in gelmesinde yarar var. Bu aşamada sağlıklı değerlendirme yapmak, yol göstericilik için Türkiye’de bulunmasının daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Benzer bir sıkıntıyı Baykal da yaşadı. Ancak Gülen konusundaki tavrı farklıydı. Genelde Gülen’i adres göstermekten korku duyuluyor galiba.

TV’lerde esas bu konular üzerinde konuşması gerekenler konuşmuyor. Devletin ilgili kurumları sessiz. İkincisi, ilahiyat fakültelerinin bilim insanları sessiz. Üçüncüsü, Anadolu’nun her alanında görebileceğiniz Allah dostu, mümtaz şahsiyetler var. Özellikle bu ikinci ve üçüncü grup, medya-siyaset-cemaat üçlemesiyle ne gibi fayda-zararın oluştuğunu değerlendirmeye ehil insanlar... Gülen’in faaliyetlerinin ne kadar doğru, yararlı olup olmadığını değerlendirebilirler.

Sayın Başbakan hala okyanus ötesinden neyi kast ettiğimi soruyor. Dokuz yılda anlamadıysa, benim söylememle olmaz.”

'Püskevit' yorumlarına değinen Bahçeli, "Çocuklar alabiliyor mu, mesele bu. Ben yoksul çocuklarımızın anladığı dilden konuşuyorum. ’Piskövit’ demesini de biliriz, ’pisküvit’ demesini de biliriz. Ama Allah bize, ’şehide kelle’ dedirtmesin” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...