Bahçeli: Harlem’i mi getireceksiniz?

MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın boyunun uzunluğuna vurgu yapan AK Parti’lilere tepki gösterdi. Liderlerden bir basketbol takımı kurulamayacağını belirten Bahçeli, “Harlem’i Türkiye’ye mi getireceksiniz?” dedi.

02.08.2010 - 17:14

Bahçeli: Harlem’i mi getireceksiniz?

Salihli ilçesinde MHP ilçe teşkilatını ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilat binasının balkonunda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, 12 Eylül'deki referandumda ''Hayır'' oyu vermelerini istedi.

Bahçeli, ''Sayın başbakan 'hayır' diyecekleri sıralıyor. Kimi sıralıyor? CHP'yi, MHP'yi sıralıyor. 'Evet' diyenler İmralı, Barzani, AB, okyanus ötesinden bir hoca efendiyle ABD. Bunları niye söylemiyorsun? Bu ülkede yaşamamakla beraber evetçi olan, AKP'nin başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a niye destek veriyor?'' dedi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkeyi darbeciler ve demokratlar diye ikiye ayırdığını savunan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘HALK ÖYLE BİR TOKAT ATACAK Kİ...’
''Sayın Başbakan, senin neren demokrat? Gizli gizli anayasa değişikliği yapıyorsun, yargıyı kuşatıyorsun. Yargıtayı da yandaşlarınla doldurmaya çalışıyorsun.

Bunu demokrasi ve özgürlükler adına mı yapıyorsun? Bunu PKK'nın siyasallaşmasının hukuki zeminini döşemek için yapıyorsun.

Halk öyle bir tokada hazırlanıyor ki artık kurtuluşun olmayacak.''

Bahçeli, daha sonra Alaşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti ve Yıldırım Beyazıt Çay Bahçesi'nde vatandaşlara seslendi.

‘HARLEM’İ Mİ GETİRECEKSİNİZ?’
Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:

''Kalkıyorlar siyasi parti liderleri boyuyla ya da künefeyle meşgul oluyorlar. Türkiye'de liderlerden oluşan bir basketbol takımı kuracak değilsiniz. Eğer böyle bir basketbol takımı kuracaksanız, bunun içinde başta Recep Tayyip Erdoğan'ın olması lazım. Çünkü içimizde en iyi basket oynayacak olan, futbolu da bildiğine göre, Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Sonra da bütün siyasi partilere diyeceksiniz ki, 'Recep Tayyip Erdoğan'ın boyunun altında lider bulundurmayın. Varsa dışlayın. 1.90'dan yukarı genel başkanımız olsun' deyin. Bir takım kurmaya heveslenin. Ne olacak o takımı kurunca? Harlem'i Türkiye'ye mi getireceksiniz? Zaten Türkiye'de Harlem bir başka yönüyle oynuyor. İşi ciddiye almak lazım.''

Devlet Bahçeli, daha sonra Sarıkız Maden Suyu tesislerinin açılışını yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...