MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'de konuşuyor. Yolsuzlukluk iddiaları hakkında konuşan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a yüklendi.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar;

“Nerede bir ayakkabı kutusu var devlet olarak onu kontrol edeceğiz. MHP olarak hesap sormak için geliyoruz. 7 kasanın bir yerde ne işi olur? Para saymak uşakları yoruyormuş, o yüzden de para sayma makinası almışlar. 630 milyon dolar havuzda birikmiş.

Şurada su dolu havuza girelim teker teker, ıslanmış olacağız hepimiz. Tabii, ağzına kadar yeşil dolar olursa kimse ıslanmaz. 630 milyon dolarla Kemalpaşa modern bir şehir olur. Oğlu ile kendi aralarındaki muhabbetlerde sanki bazı şirketler olur evden eve nakliyat. Para evden eve taşınır diye bir şirket kurmuşlar. ‘Evde ne varsa sıfırlayın, sağa sola dağıtın’ diyorlar.

Bunlar halk arasında duyulduğu anda Sayın Başbakan diyor ki; ‘montaj yapıyorlar, böyle bir konuşmamız yok’. Keşke bu montaj olsun. 76 milyonluk ülkede 11 yıldır başbakanlık yapan kişi, sorunları çözeceği yerde para saymaya ve sağa sola yönlendirmeye başlamışsa vay halimize.

‘Öyleyse yargıyı, kolluk kuvvetlerine, savcılara talimat veriyorum, nerede ne yolsuzluk varsa onun üzerine gideceğim’ demesi gerekirken; 17 Aralık’tan bu zamana Sayın Başbakan yolsuzluk ve rüşvetin üzerini örtmeye, herkese saldırmaya, televizyon ve meydanları meşgul etmeye çalışmaktadır.

Sayın Başbakan siz miting yapmayın, kendinizi zorlamayın. ‘Yolsuzluk yapmadım’ tartışmasına girmeyiniz, yolsuzluk yapmadığınızı iddia ediniz. Ama bunu yaparken doğru bir hareket yap, herkese yalan dolanla cevap yetiştireceğine, ‘Miting yapmıyorum, seçimlere kadar yargıyı harekete geçiriyorum, HSYK’yı AKP’leştirme gayretine girmiyorum, dürüst-ahlaklı savcıların alayını görevlendiriyorum, 30 Mart’a kadarda bir sonuç ortaya çıkarsın’ demiş olsa…

Benim tavsiyem Sayın Başbakan sen hiç miting yapma, kendini yargıda akla. Artık bu millet sana ‘Ya savcıya git ya da iktidardan çekil’ diyor. ‘Savcıya gidip Bilal oğlanla birlikte ifade vermediğin sürece sana oy yok’ diyecek bu halk.

Ev kadınları iyi bilir, hangi deterjan varsa bu 630 milyon dolarla birer kutu alsınlar, havuza döksünler bu AK Partilileri çimdirsinler.”