Bahçeli imha harekatı istedi

Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine yönelik hava harekatının kara operasyonuyla desteklenmesi gerektiğini bir kaz daha yineleyen MHP lideri, 'imha harekatı' dediği bu adımın bir an önce atılmasını istedi.

Anadolu Ajansı 21.08.2011 - 00:01

Bahçeli imha harekatı istedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesinin Eryaman'daki Türk Konut Maket Salonu'nda düzenlediği iftara katıldı.

Yemek sonrası davetlilere hitap eden Bahçeli, Kuzey Irak'taki PKK kamplarına düzenlenen hava harekatlarını iyi bir başlangıç olarak değerlendirdi ama 'yeterli değildir' dedi.

Bahçeli, "Kara operasyonuyla destekli bir imha harekatı bir an önce hayata geçmeli ve canilerin yuvalandığı sınır ötesindeki kamplar yok edilmelidir'' şeklinde konuştu.

PKK terör örgütünün adam kaçırma ve haraç toplama eylemlerine hız vermesinin devletin zaaf içinde olduğunun işareti ve kanıtı olduğunu ileri süren Bahçeli, şunları söyledi:

"Bunun için, sokaklardaki infazların ve hain pusuların hedefinde askerin, polisin ve kamu görevlilerinin bulunduğunu savunan Bahçeli, ''Demokratik açılım saçmalığıyla özgürlükten ve demokrasiden bahseden gafillerin Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımızın iyice sindirildiklerini görmeleri gerekmektedir.

Ne kadar ilginçtir ki, son günlerde 'barış çöktü, barış dili zarar gördü, yeniden başa döndük' fitnesi bu sürece paralel gitmektedir. Kimlere hizmet ettiği bizim tarafımızdan belli olan bu sözlerin bölücülüğün propaganda malzemesi arasında yer aldığı kuşkusuzdur. Bu şartlar altında hala yıkım projesinden taviz verilmeyeceğini söylemek, akıl dışıdır ve üstelik bu konuda ısrar, Türk milletinin ayrılmasına ve ülkemizin bölünmesine çanak tutulduğu anlamına gelecektir.''

ERDOĞAN'A SESLENDİ
Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Bahçeli, ''Kendisini uyarmak istiyorum; açılım fesadı devam ettiği sürece bölücülük kendisine üreyeceği uygun ortamı her zaman bulabilecektir. Bu nedenle girdiğiniz yanlıştan bir an önce dönün ve koordinatör bakanı görevinden acilen alın'' dedi.

"İMHA HAREKATI YAPILMALI"
Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik hava harekatlarına da değinen Bahçeli, ''Terörist kamplara düzenlenen hava harekatları iyi bir başlangıç ama yeterli değildir. Kara operasyonuyla destekli bir imha harekatı bir an önce hayata geçmeli ve canilerin yuvalandığı sınır ötesindeki kamplar yok edilmelidir. Sınır güvenliği sağlanmalı, teröristlerin geçiş güzergahı kilitlenmeli ve sızanlar tesirsiz hale getirilmelidir'' değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, ''Avrupa Birliği dayatmaları dahilinde, PKK taleplerinin sözcülüğünü televizyonlardan ısrarla gündeme taşıyan sözde aydınlar ve terör uzmanları bulunduğunu'' iddia ederek, Türk milletinin bu kişileri dinlemekten bıktığını söyledi.

"HALKA SİLAH VE SUİKAST"
Bu arada, Isparta'da konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın'dan bir iddia geldi:

''Teröristlerin son taktiklerinden birisi halktan silahlı taban oluşturmak ve korku salmaya yönelik yeni suikastlar tertiplemektir. Bu amaçla bazı bölgelerde terör örgütü sempatizanlarına ve halka silah dağıtılarak, zorla eyleme sevk ediliyorlar. Karşı koyanlar ise acımasızca öldürülmektedir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...