Bahçeli: Kaynaklar sadece vatandaşa az

MHP lideri Bahçeli Başbakan Erdoğan’ın kaynakların azlığından söz ettiğini, bu durumda faturanın herkese eşit şekilde kesilmesi gerektiğini belirtti.

Anadolu Ajansı 02.02.2010 - 15:07

Bahçeli: Kaynaklar sadece vatandaşa az

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin içine girdiği huzursuzluk girdabından, hoşnutsuzluk yumağından'' AK Parti iktidarıyla çıkma şansının kalmadığını ileri sürerek, seçim şartlarının oluştuğunu savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''kaynakların azlığını'' bahane ettiğini, bunun bir anlamda herkesin içinde bulunduğu kötü şartları kabul etmesine yönelik bir tezgah olduğunu savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Mademki Başbakan Erdoğan'ın ısrarla ve belirli aralıklarla ifade ettiği gibi, imkanlarımız ya da kaynaklarımız yeterli değilse, o halde bunun herkese eşit bir şekilde fatura edilmesi yerinde ve doğru olacaktır. Ancak, bir tarafta işini yürüten yandaşlar, dünürler ve akrabalar vardır; diğer tarafta ise ağırlaşan sefalet şartları içinde yaşayan vatandaşlarımıza 'ne yapalım imkanlarımız az' diyerek eşitlikten yoksun, ahlaktan uzak ve insanlıktan bihaber bir şekilde yaklaşılmaktadır. Bu aynı zamanda, imkanlar kısıtlı kalacağına göre; AKP olduğu sürece yoksulluğun ilelebet devam edeceğinin Başbakan tarafından ilanıdır.

Millet için kıt olduğu söylenen imkanlar, nedense Başbakan Erdoğan ve arkadaşlarıyla birlikte ailelerine AKP'li olmanın tılsımı ile haram-helal demeden ardına kadar açılmıştır. Başbakan Erdoğan'ı iki kuşak içinde kayıkçılıktan gemi sahipliğine yükselten talih, vatandaşlarımızı ne yazıktır ki beş kuşaktır yoksulluktan kurtulmasını sağlayamamıştır. Geçen yedi yılı aşkın zamanda bu hükümetle birlikte; ihalelerden geçinenlere, komisyonculukla ayakta duranlara, iş takibiyle servet edinenlere gün doğmuştur.''

Büyük iş merkezlerinin tezgahladığı lobilerin etkisiyle esnafın savunmasız bir duruma mahkum edildiğini ifade eden Bahçeli, ''Değişik zamanlarda, kenar mahallelerdeki yoksul vatandaşlarımızın evlerine kameralar eşliğinde giden Başbakan Erdoğan'ın, eğer gerçekten samimiyse buralardaki esnaflarımızın ekmeklerine el uzatmaması, çocuklarının rızklarına engel olmaması en acil beklentimiz haline gelmiştir'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, MHP'yi anamuhalefet partisi ile ruh ikizi olmakla itham ettiğini belirten Bahçeli, şunları söyledi:

“Bu konuda ısrarlı olan Başbakan'a cevabımız şudur; İllaki bir ikiz olma hali yakıştırılacaksa, Sayın Baykal'la ve Sayın Erdoğan ile 'ruh ikizi' olmaya razı olabiliriz. Ancak, bir başbakan olarak Türk düşmanlarının, İmralı canisinin, Peşmerge reislerinin, Müslüman katillerinin, küresel zalimlerin, İslam karşıtlarının, soykırım iddiacılarının, sömürgeci zihniyetlerin ruh ikizi olmaktan utanç duyarız. Allah, böylesi çürümüşlüğün, bu rezaletlerin ve bu alçalmaların ikizlerinden de ve eş başkanlarından da stratejik ortaklarından da ve onlarla kucaklaşan idarecilerden milletimizi korusun.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...