Bahçeli: Kimse Başbakan'ın eline su dökemez

MHP Lideri Bahçeli hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi.

18.10.2011 - 12:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan’ın 9 yıldır dört ayaküstüne düştüğünü belirterek,  ‘Başbakan kötüyü iyi sunma konusunda eşsizdir. Çöküşü imar olarak, teslimiyeti zafer, zaafı itibar olarak sunmada kimse eline su dökemeyecektir’ dedi.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

-Krizin teğet geçtiği iddia edildikçe vatandaş can evinden vurulmuştur. Kredi derecelendirme ve sivil toplum kuruluşlarının ipine sarılmışlardır. İmalat sanayimiz büyük oranda ithalatla ayakta durmakta. Dışarıya sattıklarımızı dışarıda aldıklarımıza borçluyuz.

-AKP'nin sevindiği ekonomik büyüme maalesef milletin sırtına yüklemiştir. Cari açığa ilgisiz kalan AKP hükümeti aşırı özgüvenin vebalini vergi zamlarıyla fatura etmiştir.

-İşsizlik oranları nasıl düşecektir? Madem enflasyon hedefi yüzde 7.8 öngörülmüştür. Yüzde 4'lük büyüme ile gevşek para politikasına neden tevessül edilmiştir.

-Sanayi üretiminin gerilemesi döviz fiyatlarının yüzde 30 değerlenmesi büyük bir açmazdır. Cari açık vahim gelişmelerin habercisidir. Zaman ayarlı ekonomi bombasının tetiklendiği açıktır. Cari açık pandoranın kutusunu açmıştır.

-Cari açık AKP'yi içten içe korkutmuştur. Kendince vergi zamlarıyla önlemek istemişlerdir. Zamları güncelleme olarak görmek bir saygısızlık ve küstahlık olarak AKP'nin yakasına ilişmiştir.

-Kredi kartlarından mağdur olmuş insanlarımızın sayısındaki artış hepimizin gözü önündedir. Kamunun borçluluk oranı yukarı tırmanmaya başlamıştır. İşi sıkı tutmazlarsa Yunanistan gibi oluruz ifadesiyle vergi zamlarını uygun görürken ihmal ve hamasetle geçirdiği günleri nedense hatırlamamıştır.

-Şayet ekonominin Yunanistan gibi iflas etme gündemdeyse bugüne kadar ne yapmışlardır? Hani her şey yolundaydı. Eşeği sağlam kaza bağlayayım derken, milletin elindekini göz koymak hangi sağlam adımlarla açıklanabilir.

-Milletimiz AKP'yi masaya yatırmalı ve siyasi şaibeye hak ettiği dersi vermelidir. Erdoğan'ı boşa çıkaracak somut gelişme beyan ortaya çıkarsa, kendisinin yüzsüzlüğünü ve içten pazarlığını yüzüne vurmaktan çekinmeyeceğiz.

TÜRKİYE'Yİ BATAĞA ÇEKEMEDİLER
-AB'nin kapılarını açmakta istekli görmeyen bakış raporda yer bulmuştur. Türk milleti hak etmemiş ve geçmişi sömürgecilikle belirlenmiş birliğin kasıtlı tavrıyla kendini göstermiştir. Üye olmadan gümrük kapılarının açılmasının ne gibi sonuçlara yol açtığı gündeme getirilmemiştir. Avrupa Birliği içişlerine karışmak için ilerleme raporunu vasıta olarak kullanmaktadır. Erdoğan'ın AB standartlarına en yakın ülke olduğunu açıklaması bu raporla hükümsüz kalmıştır.

-AB Türkiye'ye her türlü zorluğu çıkarmamakta hiçbir kolaylık göstermemektedir. Renksiz biçimsiz milletin değerlerinden uzaklaşmış, üniter yapıyı bozmayı ümit edenleri şaşkına çevirmek hepimizin borcudur.

-Sevindirici olan şudur ki Erdoğan, Türkiye'yi küresel aktörlerin batağına henüz çekememiştir. Erdoğan Ankara kriterlerini dosta düşmana göstermelidir. AKP Türk milletinin hak ve hukukunu savunduğu sürece MHP her zaman yanında olacaktır.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...