Cumhurbaşkan Abdullah Gül'ün, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi, MGK sonrası yaptığı eleştirilerin ardından Köşk'e davet ettiği ancak ret cevabı aldığı ortaya çıktı.

İlişkili Haberler


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Kürt açılımı'yla ilgili çalışmaların devam etmesini tavsiye eden MGK toplantısının ardından, hem hükümeti hem de destek verdikleri için Cumhurbaşkanı ve askeri kanadı sert bir şekilde eleştirmişti.

Bu açıklamaların ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün özel kaleminden Bahçeli'nin özel kalemine randevu verilmesi için yazı yazıldığı, ancak davetin net bir şekilde reddedildiği ortaya çıktı.

Gerekçe olarak, 'Kürt açılımı' ile ilgili hiçbir şekilde hükümet, Başbakan, İçişleri Bakanı ya da Cumhurbaşkanı ile görüşülmeyeceği belirtildi. Cevap yazısında, her konuda Köşk'le diyalog kurulabileceği ancak 'Kürt açılımı'yla ilgili bunun söz konusu olmadığı kaydedildi.

MHP kaynakları, Bahçeli'nin MGK sonrası değerlendirmeleriyle ilgili Köşk'ten gelen 'Yakışıksız' açıklamasının da, randevu talebinin reddedilmesinden sonra yapıldığını belirtti.

Aynı kaynaklar, randevu talebini kabul edilseydi Köşk'ten öyle bir açıklama olmayacağını da dile getirdi.