Bahçeli: 'Kürt açılımı'nın ateşle oyunu

MHP Genel Başkanı, Bursaspor-Diyarbakırspor maçında yaşananlarla ilgili olarak İçişleri Bakanı’na, ‘Sivil toplumu dolaşacağına stadyumlara git’ derken, olayları ‘Kürt açlımı’nın ateşle oyunu’ şeklinde değerlendirdi.

NTV Haber 29.09.2009 - 22:28

Bahçeli: 'Kürt açılımı'nın ateşle oyunu

Bursaspor ile Diyarbakırspro arasında oynanan maçta yaşanalar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gündemindeydi.

‘Kürt açılımı’na sporseverlerin alet edilmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, çatışma ortamının stadyumlara doğru kaydırılmaya çalışıldığını savundu.

Bahçeli, "'Kürt açlımı’yla varılmak istenen hedefe sporseverler alet edilmemelidir. Oraya sızılmaların kimler tarafından olduğu iyi takip edilmelidir.

Gerçekten bir futbol takımının amigoları mıdır, yoksa 'Kürt açılımı'nı kardeş kavgasına sürükleyecek bir takım provaköterlerin sızmaları mıdır?

İçişleri Bakanı sivil toplum örgütlerini kapı kapı dolşacağına stadyumlara giderek gerçeği görmesinde yarar olacaktır düşüncesindeyim. Bu 'Kürt açlımı'nın ateşle oyunudur. Bugüne kadar söylenenlerin nasıl bir tahrik ve teşvik olduğu ortadır.

Mersin'in ve Diyarbakır’ın sokakları şimdi, stadyumlara doğru kaydırılmak istenmektedir. Bunu herkes çok iyi anlamalıdır. Buna göz yummak, Diyarbakırsporu ligden düşürmek gibi bir oyuna düşmek, 'Kürt açlımı'nın nihai hedefine katkı sağlamak olan tarihi bir yanılgı olacaktır" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...