Bahçeli: 'Nereye gidiyorsun emmi oğlu' deyiniz

Osmaniye'de halka hitap eden MHP Lideri Bahçeli, çözüm sürecinde hükümetin ülkeyi kardeş kavgasına sürüklediğini öne sürdü.

Haberler 07.04.2013 - 16:18

Bahçeli: 'Nereye gidiyorsun emmi oğlu' deyiniz

Seçim bölgesi Osmaniye'de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör sorununa çözüm sürecinde hükümetin ülkeyi kardeş kavgasına sürüklediğini öne sürdü.

Bazı zamanlarda "önce milletim, sonra ülkem, sonra partim" demek gerektiğini ifade eden Bahçeli, ''İşte bugün AK Parti'ye oy vermiş kardeşlerimden bunu bekliyorum. Partinizi yine seviniz, destek veriniz, fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. 'Nereye gidiyorsun emmi oğlu? deyiniz. 'Bu gidişinde hayır yok' diyelim" şeklinde konuştu.

MHP Lideri, İmralı görüşmelerine ise "Başbakan, Öcalan'la görüşmüyorum diyordu, şimdi neredeyse akraba oldu'' sözleri ile tepki gösterdi.

NALBURDAN SAPAN ALDIRDI
Devlet Bahçeli, Osmaniye gezisinin ikinci gününde konakladığı otelde partisinin kurmaylarıyla kahvaltı yaptıktan sonra MHP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bir süre partililerle görüşen Bahçeli, daha sonra parti binası yanındaki yeniden düzenlenen Rahime Hatun Meydanı'nı gezdi.

Osmaniye Ülkü Ocakları'nın yeni hizmet binasının açılışına geçen Bahçeli, yolda bir nalbura uğrayıp, işyeri sahibiyle sohbet etti.

Bahçeli yanındakilere nalburda sapanlardan bir tane satın alınmasını istedi. Osmaniye Ülkü Ocakları hizmet binasının açılışını yapan Bahçeli, daha sonra Cevdetiye Beldesi'nde park açılışı yaptı.

'ÖNCE MİLLETİM, SONRA ÜLKEM, SONRA PARTİM'
Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ülke geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan Bahçeli, vatandaşların bu seçimlerde 10 yıldır iktidar olan AK Parti'yi uyarması gerektiğini söyledi.

'nin çözüm bekleyen bir çok sosyal ve ekonomik sorunu olmasına AK Parti iktidarının çok farklı konularla uğraştığını kaydeden Bahçeli şöyle konuştu:

"Siyasi iktidar, Türkiye'de milli devlet, üniter yapı, milli ve manevi değerlerimiz, toprak bütünlüğümüz ve sosyal dokumuzu çok ciddi anlamda tehlikeye atan bir davranış ortaya koymaktadır. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Değişik siyasi partilere mensup olabiliriz. Değişik partilere oy vermiş olabiliriz. Değişik partilerin yöneticisi olabiliriz. Aday olabiliriz. Bu sizin en tabi demokratik hakkınızdır. Ama öyle günler var ki, 'önce milletim, sonra ülkem, sonra partim' demek mecburiyetindeyiz.

'NEREYE GİDİYORSUN EMMİ OĞLU DEYİN'
İşte bugün Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş kardeşlerimden bunu bekliyorum. Partinizi yine seviniz, destek veriniz, fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. Bunlara 'Nereye gidiyorsun emmi oğlu?' deyiniz. 'Bu gidişinde hayır yok' diyelim. Biraz eline ayağına çeki düzen verelim. Yoksa memleketimiz kardeş kavgasına sürüklenecek.

'GİTSİN FİLMLERİNİ ÇEVİRSİNLER'
63 tane ne idüğü belirsiz, kafası karışık, PKK'nın ne manaya geldiğini bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilebilir mi? Bu Akil İnsanlar, Cevdetiye'ye geldiği zaman, memleketinize sahip çıkın. Birliğinize sahip çıkın. Bu milletin evlatlarını etnik köken, mezhep farkıyla ayırmaya fırsat vermeyin. Sorularınızla bunları perişan edin. Gitsin filmlerini çevirsinler. Gitsin şarkılarını söylesinler. Gitsin televizyonlarda yandaş olarak Recep Tayyip Erdoğan'a başka yönden hizmet etsinler."

Sayfa Yükleniyor...