Bahçeli: Pakette Türk milleti yoktur

Demokratikleşme paketine yönelik ağır eleştirilerde bulunan Bahçeli, "Pakette Türk milleti yoktur, beklentiler yoktur" dedi.

01.10.2013 - 11:35

Bahçeli: Pakette Türk milleti yoktur

Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, demokratikleşme paketini yorumladı. Başbakan Erdoğan'a ağır eleştirilerde bulunan MHP lideri, Erdoğan'ı kendini bilmezlikle suçladı. Paketin beklentileri karşılamadığını söyleyen Bahçeli, "Pakette Türk milleti yoktur, beklentiler yoktur. TBMM iradesi yoktur. Pakette milletimizin beklentileri asla yer almamıştır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

"Sayın Başbakan, sınırsız özgürlük olmayacağını, demokrasinin bir tramvay olduğunu söylerken şuurun açık mıydı? Demokratikleşme paketinin darbecilerin uykusunu kaçıracağını söylemişti. Bu özgürlüğe susayanlar kimlerdir? Açıklanan paketten yüzü gülecek kaç kişi vardır? Türk milleti inim inim inlerken, kimliği hedef alınırken kimin sevinecek hali kaldı? Başbakan hangi gezegende yaşamaktadır?

Açıklanan paketiyle şehitlerimizin arzularını yerine getirdiklerini hiç yüzü kızarmadan dile getirmişti. Ne zamandır PKK'nın ödüllendirilmesi aziz şehitlerimizin arzusudur? Sayın Başbakan sende hiç mi vicdan hiç mi akıl kalmadı? Bu kendini bilmezliğin dik alasıdır.

Başbakan Erdoğan artık Türkiye'de kimlik dayatan, vatandaşlarının kökeniyle, inancıyla uğraşan bir devlet yoktur demektedir. Başbakan Erdoğan hangi kimlikten bahsediyor? Kim kime neyi dayatıyor? Şayet kastettiği Türk kimliğiyse bu bir dayatma değil, ceddimizin kutsal bir mirasıdır. Türk kimliği senin gibilerine rağmen vatanın semalarında manevi bir bayrak gibi dalgalanacaktır.

Başbakan her şeyi bırakmış muhalefet partilerini tanzim etmekte, kendi hatasını eksiğini görmeyen muhalefet milletimizi suçluyormuş. Kendi dışındaki partilere ayar vermek var mıdır? PKK'ya övgüler yağdırdığı iki dudağından MHP'ye nasihatlar çıkarması, şişeden fil çıkarması gibidir.

Pakette Türk milleti yoktur, beklentiler yoktur. TBMM iradesi yoktur. Pakette milletimizin beklentileri asla yer almamıştır.

Anadilde eğitim, Türk milleti için en ciddi açmazdır ve sonuçları ağır olacak, Türkiye'yi parçalanmaya götürecektir"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...