Bahçeli: Su testisi su yolunda kırıldı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesiyle ilgili "Ölüm üzerinden kurulan kanlı bir denklemin sonucu, elbette su testisi su yolunda kırılacaktır ve öyle de olmuştur" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.01.2013 - 14:26

Bahçeli: Su testisi su yolunda kırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin istişare toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Bahçeli, basın toplantısında yaptığı konuşmada, hayati bir dönemden, sorunlarla dolu bir kavşaktan geçtiğini, bunalımların ise hiç olmadığı kadar biriktiğini savundu.

Konuşmasında PKK'lı 3 yöneticiye Paris'te yapılan suikasta değinen Bahçeli, şöyle konuştu:

''PKK'nın Paris'teki bir bürosuna yapılan saldırıda üç militanın infaz edilmesi, her şeyden önce ölüm üzerinden kurulan kanlı bir denklemin sonucu, rüzgar ekenin fırtına biçeceğinin açık bir göstergesidir. Elbette su testisi su yolunda kırılacaktır ve öyle de olmuştur.

İşi gücü öldürmek, katletmek olan bir terör şebekesinin, iç hesaplaşma veya değişik ülkelerin istihbarat teşkilatlarıyla kurduğu gizli ilişki ve temaslar sonucunda böylesi bir neticeyle karşılaşması doğal ve kaçınılmazdır.''

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın, öldürülen ve İnterpol tarafından da kırmızı bültenle aranan terör örgütü kurucularıyla ''düzenli görüşüyorduk'' diyen Fransa Cumhurbaşkanının sözlerini eleştirdiğini anımsatarak, ''Adama demezler mi ki sen teröristlerin başıyla görüşüyorsun, televizyon veriyorsun, siyaset çemberine sokuyorsun ve özel bakıma alıyorsun da bizim mi görüşmemizi yadırgıyorsun'' görüşünü dile getirdi.

Bahçeli ayrıca, bundan sonra, Türkiye içinde ses getirecek örtülü operasyonların, saldırıların ve ölümle sonuçlanacak suikastların olabileceği uyarısında bulundu.

Devlet Bahçeli, izleyen süreçte İmralı'yla yapılan görüşmeleri sürdürebilmek adına iç direnç diye tarifi ve tanımı yapılan ne varsa hedef yapılmasının söz konusu olabileceğini de belirtti.

'HABUR MASKARALIĞINA ÇEVİRMESİNLER'
Bahçeli bir gazetecinin Paris'te öldürülen PKK'lıların cenazelerinin Diyarbakır'da toprağa verilmek üzere Türkiye'ye getirileceğini söylemesi üzerine ''Bir yanlışlığa düşüp Habur maskaralığına çevirmesinler'' dedi.

'EDİRNE BELEDİYESİ GİBİ OLMASIN'
Devlet Bahçeli, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın hücresine televizyon verilmesi ile ilgili bir soruyu yanıtlarken de televizyonunun içinden dinleme cihazı çıktığı medyaya yansıyan Edirne Belediyesi'ne atıfta bulunarak, ''Edirne belediyesi gibi olmasın'' diye yanıtladı.

Sayfa Yükleniyor...