Bahçeli: Türkiye giderek vahim hale geliyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli son dönemdeki gelişmeleri, “Merkezinde kanlı terör örgütünün siyasallaşmasının son aşamaya gelindiğinin işaretleri” olarak değerlendirdi.

Anadolu Ajansı 28.10.2009 - 14:22

MHP Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin 27-28 Ekim 2009 tarihlerinde Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri ve il başkanları ile yapılan özel gündemli toplantılardaki değerlendirmelerine yer verildi.


Bahçeli, MHP'nin 8 Kasım Pazar ''Sonsuza Kadar 'Var ol' Türkiye'' 9. Olağan Büyük Kurultayı'nın yapılacağını hatırlattı.

Kurultayın anlamının Türkiye'nin içinde bulunduğu ağır şartların ve olayların analiz edildiğinde daha iyi anlaşılacağını ifade eden Bahçeli, ''Türkiye'nin, AK Parti hükümetiyle her geçen gün daha vahim gelişmelere açık hale geldiğini, gerilim, çatışma ve kavga ortamına biraz daha sürüklendiğini'' ileri sürdü.

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''terör örgütüyle yürüttüğü pazarlık ve müzakerelerde mutabık kalınan çerçevenin dışına çıkılması nedeniyle öfkelendiğini'' iddia ederek, ''bu yıkım projesini Türk milletine hazmettire hazmettire dayatma planlarının aksadığını düşünen Başbakan'ın, şimdi zaman kazanarak tepkilerin dinmesini beklediğini'' görüşünü savundu.

Son dönemde yaşanan gelişmelerin, ''merkezinde kanlı terör örgütünün siyasallaşmasının bulunduğu bir senaryonun Türkiye'ye dayatılmasında son aşamaya gelindiğinin işaretlerini vermeye başladığını'' savunan Bahçeli, “Türkiye üzerinde sahnelenmek istenen bu oyunun nihai hedefi, tek millet ve tek devlet esasına dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin milli birlik, bölünmez bütünlük ve milli egemenlik anlayışının yeniden tanımlanması ve çok kimlikli, çok milletli parçalı bir devlet yapısının kabul edilmesidir'' dedi.

''Türkiye'ye gelen ilk terörist kafilesinin numune olduğu ve test amaçlı geldikleri terör elebaşlarının aynı gün yaptığı açıklamalarla ortaya konulduğu'' görüşünü dile getiren Bahçeli, ''bu kafilenin teslim olmak için değil, PKK'nın siyasi çözüm anlayışı konusunda temaslarda bulunmak ve lobi yapmak için geldiğini, bu amaçla beraberlerindeki mektupları sınırda kendilerini karşılayan mülki yetkiliye verdiklerinin de açıklandığını'' savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...